Partner: Logo KobietaXL.pl

Ekipa filmowa złożona ze studentów Wydziała Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego i Łódzkiej Szkoły Filmowej zrealizowała film pt. „Tato” w reżyserii Anastazji Dąbrowskiej. Jest to dyplom Anastazji Dąbrowskiej i Aleksandra Krzystyniaka, który odpowiadał za zdjęcia.

„Tato” jest realistyczną opowieścią o relacji ojca i córki. Grzegorz oczekuje dziecka wraz z nową, młodą żoną. Jego dorastająca córka, Maria, czuje się przez niego odepchnięta i postanawia się wyprowadzić. Grzegorz próbuje odpowiedzieć sobie na pytanie czym jest ojcostwo. Jest w trudnej sytuacji, ponieważ uświadamia sobie, że być może jeszcze do niego nie dorósł. Jego córka natomiast swoim zachowaniem prowokuje go do zmiany. Grzegorz stara się sprostać jej oczekiwaniom, jednak kolejne próby które podejmuje kończą się fiaskiem.

W „Tato” unika się moralitetów. Filmowcy podeszli otwarcie do tematu, stawiając na pierwszym miejscu prawdziwość relacji między bohaterami i nie bojąc się zadawać trudnych pytań - co znaczy być ojcem? Jakie są tego konsekwencje? Jest to film, w którym idzie się w głąb historii, nie w dal. Ma to wydźwięk zarówno w kameralnej historii, jak i w stylu. Przedstawiony jest w nim dramat wyboru pomiędzy ukochaną, jednak wymagającą córką, a nowym życiem jeszcze nie obarczonym przeszłością. „Tato” to dramat rodzinny, który koncentruje się wokół potrzeb w relacji rodzic – dziecko, bliskości, zrozumienia i empatii tak bardzo potrzebnych, a często nie zaspokajanych.

Zdjęcia odbyły się na Mazurach, przy malowniczych jeziorach oraz w apartamentowcu w Olsztynie. Wybór był podyktowany dwoma światami, między którymi musi wybrać bohater - chcieliśmy aby miało to metaforyczne odzwierciedlenie na linii natura-miasto.

Obecnie filmowcy kończą długi i żmudny proces montażu filmu. Film ma charakter edukacyjny i społeczny i trafi do jak najszerszego grona publiczności - będzie prezentowany na festiwalach krajowych i międzynarodowych. Realizacja filmu na najwyższym poziomie artystycznym wymaga jednak znalezienia dodatkowych zewnętrznych źródeł finansowania. Rozpoczynają się właśnie rozmowy z potencjalnymi sponsorami. Istnieje również możliwość wpłat na rzecz filmu:

Fundacja Kino czuje. Czuję kino ul. Michała Drzymały 7/17 40-059 Katowice

KRS: 0000539401 NIP: 6342835082 Regon: 360727447

Nr konta: 48 1240 4940 1111 0010 6184 9924

Z dopiskiem film fabularny „Tato”
Zapraszamy do wpłat, zainteresowanych prosimy też o kontakt z redakcją - redakcja@kobietaxl.pl

Zainteresowanym udostępnimy fragment filmu.

Tagi:

społeczeństwo ,  film ,  studenci , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót