Partner: Logo KobietaXL.pl

Łukasz Furman jest pedagogiem wczesnoszkolnym i przedszkolnym oraz oligofrenopedagogiem, ma więc doświadczenie w pracy osobami z różnymi trudnościami rozwojowymi oraz zwiększoną wrażliwość na ich potrzeby i problemy.

 

- Na jednej z prób przedstawiłem chłopakom swój pomysł i zadeklarowałem że za wszelką cenę chce go zrealizować – mówi. - W ciągu kilku dni i po wykonaniu paru telefonów ekipa teledysku „Tv Show” była już w komplecie.

 

Po zorganizowaniu około trzech spotkań ekipy (Magdalena Gach, Mikołaj Kołodziejczyk, Patrycja Głaszewska) udało się wspólnymi siłami przygotować scenariusz teledysku, oraz ustalić terminy nagrywania.

6BM to lubelski zespół, wykonujący muzykę określaną jako electro-rock. Zespół w obecnym składzie działa od czerwca 2017. Charakterystyczne dla muzyki 6BM są: brak gitary elektrycznej i zmodyfikowany bas, mocna sekcja rytmiczna, duży wpływ elektronicznych brzmień oraz emocjonalny wokal. 3 marca 2019 roku zespół wydał swój debiutancki album – NEOPHOBIA. Dostępny jest na serwisach YouTube oraz Spotify.

 

Utwór „Tv Show” opowiada o uzależnieniu, namiętności graniczącej z szaleństwem i fantazjach, których tak potrzebujemy w życiu, ale też w których można się zatracić.

- Postanowiliśmy spróbować czegoś zupełnie nowego podczas tworzenia klipu i dlatego do współpracy zaprosiliśmy profesjonalną tłumaczkę Polskiego Języka Migowego Magdalenę Gach. Chcieliśmy tym teledyskiem zrobić kolejny krok w naszej twórczości i jednocześnie otworzyć się na nowych odbiorców - w tym przypadku na osoby niesłyszące. Koncepcja języka migowego i treść piosenki zaskakująco uzupełniają się, dlatego klip jest opatrzony hasztagami #DOSTĘPNOŚĆ i #INKLUZYWNOŚĆ ". - mówi Łukasz Furman.

 

Pomysłodawcą klipu i scenarzystą jest wokalista zespołu Łukasz Furman, realizatorem i montażystą - Mikołaj Kołodziejczyk  Kołodziejczyk Video, realizatorem nagrania - Robert Kutrzepa, za charakteryzację odpowiadała Patrycja Głaszewska. 

 

- Muzyka powinna być dla wszystkich a nie tylko osób słyszących, bo jak wiadomo osoby głuche czy niesłyszące potrafią czuć muzykę, więc dlaczego nie miałaby być adresowana także do nich? - dodaje Łukasz Furman. - Mamy nadzieję że rozpoczniemy pewien nowy trend w muzyce i sztuce, że naszym wideo pokażemy że tłumacz języka migowego może być gwiazdą, być w centrum uwagi i czarować widzów swoją mową ciała i wyczuciem rytmu.

 

Premiera teledysku 27 marca.

Tagi:

muzyka ,  6BM ,  teledysk , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót