Partner: Logo KobietaXL.pl

Obie kobiety walczyły o każdy oddech. Jednak stan starszej z nich był krytyczny. María Rico poprosiła potem o usunięcie maski, aby móc się pożegnać zresztą rodziny.

Lekarze ostrzegali ją, że zdjęcie maski będzie równoznaczne ze śmiercią, ale kobieta miała powiedzieć, że nie ma już siły walczyć.

49-letnia Anabel Sharma powiedziała LBC, że wirus szybko rozprzestrzenił się w jej rodzinie po tym, jak jej 12-letni syn przyniósł go ze szkoły we wrześniu. Wkrótce potem jej matka, 79-letnia Maria Rico, poważnie zachorowała, zaraziła się nim też Anabel.

Córka próbowała opiekować się chora matka, ale wkrótce obie były w ciężkim stanie i trafiły do szpitala. Matka nie zgodziła się na uporczywą terapię.

- Nawet gdyby wprowadzono ją w śpiączkę i podłączono pod respirator, jej szanse na przeżycie byłyby mniejsze niż 20% i nikt nie mógłby zagwarantować, jaka będzie później jakość jej życia – mówiła Anabel dla LBC.

Zaledwie 24 godziny przed śmiercią pani Rico obie kobiety trafiły na intensywną terapię, a zdjęcie zostało zrobione przez jednego z pracowników szpitala. Poprosiła o nie córka, wiedząc, że będzie to ostatni jej zdjęcie z matką. Maria Rico zmarła 1 listopada 2020.

María y su hija Anabel Sharma fueron internadas el mismo día en un hospital de Reino Unido tras contagiarse de #coronavirus y tuvieron un trágico desenlace.

Opublikowany przez Caso Cerrado - Telemundo Czwartek, 7 stycznia 2021

 

Anabel opisała leczenie jako bardzo wyczerpujące, a życie pod maską tlenową było dla niej ciężkim doświadczeniem. Do dziś nie doszła w pełni do siebie, ma kłopoty z oddychaniem, męczy się szybko. 

 

 

"I’ve been home for nearly three weeks now and have been through the darkest period of my life. Christmas is coming...

Opublikowany przez Humans of covid-19 Środa, 16 grudnia 2020

Tagi:

covid ,  pandemia ,  koronawirus , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz