Partner: Logo KobietaXL.pl

I co mówi?

Że się nie badała, że guz był już duży, że gdyby trafiła do szpitala wcześniej, może dałoby się pierś uratować. Dla kobiet brak piersi to spory problem. Jak mają wspierającego męża to pól biedy, ale te singielki czują się gorsze. Rozmawiamy często o tym, bo one wracają, ja im potem specjalne staniki zamawiam. I już w zeszłym roku postanowiłam coś zrobić. Koleżanka namówiła mnie, żebym swoje zdjęcie postawiła w witrynie. Zrobił mi je Adam Abramowicz, zdjęcie było z podpisem namawiającym do badań piersi.

 

Jola Sagan na zdjęciu z 2019 roku

 

Nie spodziewałam się, że zostanie tak ciepło przyjęte. Było wiele fajnych komentarzy i był odzew. Przychodziły klientki i mówiły – byłam pani Jolu, zrobiłam badania. W tym roku chciałam zdjęcie z córkami, ale one mieszkają w Wielkiej Brytanii i nie mogły przyjechać. Ja już nawet wykupiłam sesję fotograficzną u Magdy Wójcik, no ale nic z tego nie wyszło. Na spotkaniu towarzyskim zapytałam więc znajome, czy może one by chciały wziąć udział? Wszystkie się zgodziły, a Magda powiedziała, że sesję zrobi za darmo, a myśmy zaprosiły ją do zdjęcia. I tak się zaczęło.

 

sesja zdjęciowa

 

Akcja nabierała rozpędu.

No tak, bo pojawiły się nowe pomysły. Żeby szerzej ją rozpropagować. Żeby nie tylko u mnie w witrynie.  Może jakiś baner, choć jeden w Lublinie. Zadzwoniłyśmy do Janusza Babicza z Maika. Dał nam dziesięć banerów, kolejnych dwadzieścia opłacili sponsorzy. Znalazłyśmy przychodnię, która daje zniżki na badania USG piersi kobietom. A my „będziemy wisieć” na ulicach do 20 listopada. Namawiamy wszystkie kobiety, by robiły badania piersi. Samobadanie w domu jest super, ale wtedy wykrywa się już duże guzy, a wiadomo, że im rak wcześniej wykryty, tym rokowania lepsze.

 

Prowadzicie Facebooka Dbamy Bo Kochamy, zachęcacie do badań konkursami.

Tak, warto tam zajrzeć i skorzystać, tam są wszstkie szczegóły,  publikujemy też informacje na temat raka piersi. Niektóre z nas sponsorują badania innym kobietom, które się zgłoszą. Nasze grono to przede wszystkim lubelskie kobiety biznesu, mają przeróżne firmy i wiele kontaktów. Teraz staramy się dotrzeć do zakładów pracy, które zatrudniają głównie kobiety i namawiać, by sponsorowały takie badania swoim pracownicom. Chcemy dotrzeć do jak największego grona kobiet, żeby uświadamiać je, jak ważna jest profilaktyka. Jest pandemia, kobiety jeszcze mniej chętnie chodzą do lekarzy. A rak nie poczeka.

 

Rozmawiała Magdalena Gorostiza

 

Dbamy Bo Kochamy

Na zdjęciu są: Aneta Kędzierska, Barbara Tynecka-Babicz, Dorota Laska, Edyta Mościbrodzka-Wójcik, Eliza Ceglarska, Elżbieta Fijołek, Ewa Ozga Joanna Bartoszek, Joanna Borówka Bujalska, Jolanta Sagan, Klaudia Kamińska, Magdalena Kozłowska, Magdalena Lecyk – Drutejka, Magdalena Wójcik, Monika Kulka, Monika Sołoducha, Monika Zabłocka, Sylwia Gomuła, Beata Klimek

 

Tagi:

rak ,  rak piersi ,  Jola Sagan ,  Dbamy Bo Kochamy , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót