Partner: Logo KobietaXL.pl

I chociaż historia życia każdej osoby była zupełnie inna, pewne sprawy stale się powtarzały. Dlatego Grace Bluerock spisała je, by pomóc ludziom żyć lepiej, tak aby wykorzystać czas, który nam został przed śmiercią.

Czego umierający żałowali najbardziej?

1. Żal, że nie kochali wystarczająco i rzadko o miłości mówili
Wiele osób wyraziło żal, że nie byli bardziej wyrozumiali, troskliwi i obecni dla ludzi, którzy byli dla nich ważni. Żałowali, że nie mieli odwagi częściej mówić „kocham cię”.

Jeśli też tak czujesz, nie wahaj się, aby mówić ludziom, których kochasz o swoim uczuciu. Zmień stosunek do ukochanych osób.2. Żal, że nie byli lepszym małżonkiem, rodzicem lub dzieckiem
Równie często ludzie żałowali, że często uważali swoje rodziny za coś oczywistego, poświęcali im mało czasu i uwagi. W obliczu śmierci, tylko ich rodziny zostały przy nich.

Nawet więc jeśli twoja rodzina nie jest idealna, prawdopodobnie to tylko ona będzie trwała przy tobie do końca. Pamiętaj, aby codziennie wyrażać wdzięczność za to, że ją masz.3. Żal, że pracowali zbyt dużo
Wiele osób pracowało całymi dniami i potem żałowało, że przegapiły ważne momenty w życiu ich dzieci.

Pamiętaj, że masz wybór, jeśli chodzi o twoją pracę. Wybierz firmę, która ceni zdrową równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Możesz z szacunkiem odrzucić dodatkowe zadania, które wymagałyby pracy poza wyznaczonymi godzinami. Twoja praca jest ważna, ale są też inne rzeczy w życiu, które są równie ważne.4. Żal, że bali się zaryzykować
Wielu ludzi uważało, że strach przed porażką sprawił, że grali zbyt bezpiecznie. Wiedzieli, że mogliby mieć bogatsze, bardziej satysfakcjonujące życie, gdyby podjęli pewne ryzyko i wyszli poza strefę komfortu.

Zastanów się więc nad sporządzeniem listy wszystkiego, czego kiedykolwiek chciałeś doświadczyć w życiu. Następnie zacznij to robić.

 

5. Żal, że nie byli szczęśliwsi i nie cieszyli się bardziej życiem
Większość ludzi żałowała czasu, który zmarnowali na martwienie się o rzeczy, na które nie mieli wpływu. Nie zdawali sobie sprawy, że mogli być szczęśliwsi, nie przejmując się drobiazgami.

Zastanów się więc, co spędza ci sen z powiek i czy problem jest tego warty.6. Żal, że nie spełnili swoich marzeń

Wielu ludzi nie spełniło życiowych marzeń, ponieważ byli zbyt zajęci próbą spełnienia czyichś oczekiwań.


Tylko ty wiesz, co jest dla Ciebie najlepsze. Pozwól sobie otworzyć się na nieskończone możliwości.


7. Żal, że nie zadbali o siebie lepiej.
Większość pacjentów uważała, że ​​gdyby lepiej jedli, więcej spali i zwracali większą uwagę na swoje zdrowie i dobre samopoczucie, mogliby nie zachorować. Żałowali, że dbanie o siebie nie stało się priorytetem.
 Tak więc zastanów się, czy dbasz o siebie wystarczająco? Odpoczywasz, robisz badania kontrolne, umiesz uwolnić się od stresu?


8. Żal, że nie zrobili więcej dla innych.
Wiele osób miało marzenia, aby coś zmienić poprzez życzliwość, współczucie czy wolontariat na rzecz innych. Wielu pacjentów podjęło decyzję – często bezpośrednio z łóżek hospicyjnych – aby przynajmniej przekazać jakieś pieniądze organizacjom charytatywnym, aby mogli pozytywnie wpłynąć na życie innych po swojej śmierci.

Wybierz cel, który jest dla ciebie wyjątkowy i rozważ poświęcenie odrobiny swojego czasu lub pieniędzy, aby pomóc komuś w potrzebie.9. Żal, że nie zadbali o swoją karierę
Wielu ludzi przyznało, że nigdy nie cieszyło się swoją pracą, ale trzymali się jej aby płacić rachunki. Bardzo żałowali, że wybrali pracę, która nie była zgodna z ich celem i pasją – pracę, którą byliby podekscytowani i która dawałaby im poczucie spełnienia.

Poświęć trochę czasu, aby mieć pewność, co jest dla ciebie ważne i co może cię inspirować. Poszukaj takiej pracy, by móc w niej realizować swoje cele.

Tagi:

smierć ,  szczęście , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót