Partner: Logo KobietaXL.pl

Rozpoczął się sezon wakacyjny. Wielu z nas wyjedzie na zasłużony odpoczynek, regenerując swoje ciało i umysł. Czy na pewno wiemy, jak to zrobić? I wreszcie – czy urlop jest tylko po to, by wypoczywać?

Wielu z nas po powrocie z wakacji czuje się bardziej zmęczona niż przed urlopem. Nie możesz oprzeć się wrażeniu, że zabrakło Ci czasu na całkowitą regenerację, złapanie świeżego oddechu i pełny odpoczynek. Jeśli tak właśnie się czujesz, to znaczny, że źle zaplanowałeś swoje wakacje.

Czas wakacji to dobry moment na pełen „restart”. Wykorzystaj go do głębszych przemyśleń i analizy swojego życia, co wcale nie musi kolidować z wypoczynkiem. Realizacja tego celu jest możliwa tylko przy odpowiednim nastawieniu do odpoczynku i chęci zrozumienia, co chcemy po nim osiągnąć? Kilkanaście telefonów dziennie, masa odbywanych w pośpiechu spotkań, codziennie podejmowane ważne i stresujące decyzje. Jeśli masz dość takiego życia, wykorzystaj swój urlop do oczyszczenia myśli, rozwijania swoich pasji i zaplanowania przyszłych zmian w swoim życiu.

Jeśli chcesz się w pełni zregenerować, musisz zwyczajnie dać sobie przyzwolenie na całkowitą regenerację, zakończyć te rzeczy, które musisz zamknąć lub które nieukończone będą Cię niepokoić w trakcie urlopu – przekonuje Ksenia Alpern z firmy Ksenia Coaching. Pozostałe projekty i działania wykonaj już po urlopie, z pewnością przystąpisz do nich z większym zapałem niż kilka tygodni wcześniej – podpowiada coach.

Zaplanuj nie tylko wypoczynek, ale również rozwijanie swoich pasji i dobrych codziennych nawyków, przecież masz czas. Zacznij wstawać rano z uśmiechem i kilka minut pobądź ze sobą, bez pośpiechu powitaj nowy dzień, zrób ćwiczenia, żeby obudzić ciało i umysł. Możesz uczyć się kilku obcych słówek dziennie, jeżeli jesteś w innym kraju albo planujesz wyjazd otwórz się na innych ludzi, gdyż każda relacja może nieść za sobą pewną niespodziankę. Pisanie wierszy, malowanie czy prace ręczne – ogranicza Cię tylko wyobraźnia. Zacznij robić je z pasją, jak dawniej.

Bez względu na to, czy jesteś na plaży, czy w górach, zastanów się nad swoją przyszłością. Przeczytaj książkę, która naprowadzi Cię na właściwą ścieżkę, pozwoli zrozumieć, co jest mniej i bardziej ważne w Twoim życiu. Po prostu poczuj się obserwatorem swojego dotychczasowego życia – radzi Ksenia Alpern. Takie podejście do urlopu pozwoli Ci odpocząć, odnowić się i zrelaksować. Znam osoby, dla których wakacje stały się nowym startem, początkiem nowej drogi – dodaje Ksenia.

Pamiętaj jednak o tym, żeby nie przesadzić z nadmiarem nowych życiowych wyzwań. Zalecana jest zatem daleko idąca rozwaga w ustalaniu nowego rozdziału naszego życia. Najlepszym rozwiązaniem będzie stopniowe zwiększanie nowych zadań, wprowadzenie jednej zaplanowanej rzeczy i dopiero wtedy rozpoczęcie kolejnej. Będziesz się wtedy czuł pewniej. Nic tak nie działa mocno jak powtarzanie pewnych dobrych rzeczy i poczucie, że idziesz w dobrym kierunku, a nie stoisz w miejscu.

Odpoczywaj – z przyzwoleniem na to, z pasją i z głębszym przemyśleniem o tym, gdzie zmierzasz. Udanych wakacji!

Tagi:

wakacje ,  urlop ,  wypoczynek ,  psychologia , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót