Partner: Logo KobietaXL.pl

Niestety, wiele kobiet tkwi w toksycznych związkach nie zdając sobie sprawy z tego, że same sobie wyrządzają krzywdę. Tymczasem taki związek prowadzi zawsze do zaniżonej samooceny, sytuacji lękowych, braku wiary w swoje możliwości.

 

Przeczytajcie uważnie tę listę. Oto 7 rzeczy, na które niezależna kobieta nigdy sobie nie pozwoli.:

 

 

1. Śmiech z jej osoby. Śmiech, naigrawanie się to również forma agresji. Ma na celu zdeprecjonowanie, upokorzenie. Jest oznaką braku szacunku.

 

 

2. Brak wolności. Jeśli nie możesz bez pozwolenia partnera wyjść z domu, wyjechać sama, tłumaczyć, spowiadać i czekać na jego zgodę, to znaczy,że stałaś się ubezwłasnowolniona.

 

3. Zazdrość. Sceny bez powodu, wymówki.

 

4. Bycie matką zamiast partnerką. Wielu mężczyzn oczekuje, że kobieta zastąpi mu matkę, będzie go niańczyć i będzie jego opiekunką.

 

5. Niewierność i kłamstwa. Zdrada ze strony partnera, którą tolerujesz, świadczy o twojej słabości i braku pewności siebie.

 

6. Emocjonalny szantaż. Jedna z najgorszych form przemocy, choć bez użycia siły fizycznej.

 

7. Przemoc fizyczna, psychiczna, seksualna. Absolutnie dyskredytuje partnera. Silna kobieta natychmiast ucina taki związek.

Pamiętaj też, że nie zawsze masz siłę w genach. Czasmi potrzeba długiej drogi, by dojrzeć do chęci zadbania o siebie. Możliwe, że przyda się dobra terapia. Masz watpliwości czy tkwisz w toksycznym związku? Przeczytaj:

 

Czy wiesz, że toksyczny związek zabija?

 

Tagi:

związek ,  przemoc ,  toksyczny związek ,  toksyczni ludzie ,  niezależna kobieta ,  silna kobieta , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót