Partner: Logo KobietaXL.pl

Wiadomo, że w czasie związku są chwile lepsze i gorsze. Bywają kryzysy, kłótnie, nieporozumienia. Ale nadchodzą chwile, kiedy zaczynasz się zastanawiać, czy jest sens być nadal razem, bo czujesz, że coś jest nie tak. Oto najważniejsze symptomy, które mogą zwiastować zakończenie związku:

 

Brak entuzjazmu

 

Nie masz już ochoty na romantyczną kolacje we dwoje czy wypad za miasto? Nie chcesz już być tylko z nim i nie masz w sobie entuzjazmu dla wspólnych planów?

 

Nie bawią Cię jego żarty?

 

Kiedyś śmiałaś się do rozpuku, byłaś rozbawiona, uważałaś, że jest zabawny. Dziś te same żarty czy wygłupy stały się nie do zniesienia? Nie chcesz tego słuchać, nie rozumiesz, jak kiedyś były śmieszne?

 

Coraz więcej kłótni

 

Zaczynacie coraz więcej sporów? W dodatku o błahe rzeczy takie jak zakupy czy wyniesienie śmieci? Byle drobiazg może być powodem do sprzeczki?

 

Masz swoje plany

 

Kiedyś konsultowałaś z nim wszystko, ważne było jego zdanie. Dziś masz swoje priorytety i nie masz zamiaru z nim o tym dyskutować? Zaczynasz sama podejmować ważne decyzje w sprawie pracy, inwestycji itp.?

 

Problemy w łóżku

 

Seks spowszedniał? Uważasz, że jest monotonny, nie daje ci satysfakcji? Albo w ogóle nie masz na niego ochoty?

 

Patrzysz na innych mężczyzn

 

Kiedyś ich nie zauważałaś, wpatrzona w swojego partnera. Teraz widzisz innych, zastanawiasz się, jakby to było być z nimi w związku?

 

Zastanawiasz się, czy nie lepiej byłoby ci samej

 

Nie wyobrażałaś sobie życia bez niego. Teraz masz myśli, kiedy sądzisz, że gdybyś była sama, twoje życie byłoby lepsze?

 

Szukasz towarzystwa

 

Kiedyś było wam dobrze we dwoje i nie musiałaś mieć wkoło innych ludzi. Teraz, żeby dobrze się bawić są wam potrzebni znajomi czy rodzina? Nie macie już ochoty być wyłącznie sami?

 

 

Odpowiedz sobie szczerze na tych kilka pytań. Jeśli na większość z nich dasz twierdzącą odpowiedź, to znak, że związek się psuje i czas na to, by zastanowić się, czy go ratować, czy sobie odpuścić.

 

Tagi:

związek ,  psychologia ,  rozpad ,  zdrada ,  rozwód , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót