Partner: Logo KobietaXL.pl

Walentynki na dobre zadomowiły się w Polsce. Dzień po nich przypada Dzień Singla, który nie przyjął się w naszym kraju. Dlaczego osoby bez partnera wolą świętować Dzień Zakochanych, zamiast celebrować bycie wolnym? Jak postrzegają ten dzień osoby, które dopiero szukają partnera? Odpowiedzi na te pytania udzieliło ponad 1000 Użytkowników portalu randkowego Przeznaczeni.pl, którzy aktywnie szukają miłości.

Obecnie dzień Św. Walentego kojarzy się bardziej z komercyjnym przesileniem, niż z subtelnym wyznaniem uczuć. Niemniej mimo komercjalizacji tego dnia mało jest par, które nie obchodzą tego dnia w jakiś szczególny sposób. Pytanie zatem, jak w całym tym romantycznym zamęcie odnajdują się single? Czy bojkotują ten dzień czy raczej traktują go jako miłą okazję do okazania komuś uczuć? 56% osób bez pary spędzi ten dzień jak każdy inny, ale aż 20% samotnych liczy tego dnia na niespodziankę. 11% singli weźmie sprawy w swoje ręce i w związku z Walentynkami sprawi sobie jakąś małą przyjemność.

W odpowiedziach ponad tysiąca singli szukających partnera przez Preznaczeni.pl przebija się zaskakująco pozytywne nastawienie do Dnia Zakochanych. Jedynie 22% samotnych uważa, że dzień zakochanych jest czysto konsumpcyjnym dniem. Można założyć, że taką samą lub nawet bardziej negatywną ocenę tego dnia podziela wiele osób, które tworzą związki, a 14 lutego odczuwają dodatkowo presję, żeby zaskoczyć partnera lub partnerkę oryginalnym prezentem czy niebanalnym zaproszeniem. 19% singli uważa, że to wspaniała okazja, żeby wyznać komuś uczucie. Według aż 36% ankietowanych Dzień Zakochanych to miła tradycja dzięki której możemy okazać uczucia bliskim osobom, także rodzinie i przyjaciołom.

Przeprowadzone na portalu badania potwierdzają zmiany w postrzeganiu osób, które nie są w związkach. Dzisiejszy singiel jest aktywny, otwarty, nie zamyka się w czterech ścianach. Bycie singlem nie budzi już skrajnych emocji. Dzięki bardziej pozytywnemu podejściu do singli w grupie osób, które nie mają pary nie ma potrzeby łączenia się przeciwko krytyce, wspólnej walki, barykadowania się. Wręcz przeciwnie, single coraz bardziej otwarcie mówią o tym, że są sami, ale szukają poważnego związku. Jedynie 5% z nich postrzega Dzień Zakochanych jako sposób piętnowania osób samotnych, przy aż 54%, które cieszą się na nadchodzące święto miłości.

 

Tagi:

związek ,  miłość ,  walentynki ,  singiel , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót