Partner: Logo KobietaXL.pl

Badania przeprowadzone przez portal randkowy flirtak.pl wykazały, iż mężczyźni dużo częściej wybierają młodsze od siebie dziewczęta lub kobiety w swoim wieku, a kobietami starszymi interesują się zazwyczaj dopóki sami są młodzi. Badania wskazały również, że kobiety z różnych grup wiekowych interesują się mężczyznami o zróżnicowanym wieku. Najczęściej młode dziewczyny poszukują starszych partnerów, zaś starsze kobiety rozglądają się za młodzieńcami.

faceci

 

"Mężczyźni i kobiety różnią się od siebie tym, że ich cele zmieniają się wraz z wiekiem. Przeważnie mężczyźni zainteresowani są młodszymi kobietami. Względnie, im starsi, tym młodsze dziewczęta starają się uwieść. W szczególności podczas kryzysu wieku średniego, kiedy zainteresowanie młodszymi partnerkami wzrasta. Kobiety zaś przechodzą ten okres bardziej dyskretnie - nowe doświadczenia są dla nich ważniejsze niż wiek partnera "- mówi marketing manager portalu randkowego Justyna Żukowska z portalu Flirtak.pl.

kobiety

 

Według niej, obie płci pragmatycznie oceniają wartości wieku drugiej połówki. „Młode dziewczyny rzadko kiedy poszukają młodszych od siebie, a nawet rówieśników, ponieważ ci nie posiadają jeszcze ani doświadczenia, ani kapitału. Interesują ich faceci o kilka lat starsi, ponieważ ich potrzeby i zainteresowania są nieco inne. Zazwyczaj wiek ten mieści się w granicy do dziesięciu lat, ponieważ o wiele starsi mężczyźni wydają się kobietom jakby z innej epoki i trwałe relacje zdarzają się bardzo rzadko“ - dodaje.

 

Dziewczęta boją się, że starsi mężczyźni mają o wiele większe doświadczenie, co często utrudnia rozpoczęcie trwałego związku. „Płeć piękna jest z natury ciekawska, kobiety lubią próbować tego, co nie zostało jeszcze przez nie doświadczone. Co więcej – chcą podzielić się swoimi wrażeniami, ponieważ, jak ustalono, tak nawiązuje się ściślejsze relacje. Czują, że o wiele starsi mężczyźni mogą zlekceważyć ich emocje związane z nowymi przeżyciami"- zauważa przedstawicielka portalu randkowego Flirtak.pl.

 

Mężczyźni z kolei prawie w ogóle nie zwracają uwagi na różnicę wieku, jednak statystycznie ważne jest dla nich, aby dziewczyna była od nich młodsza. Zdaniem Justyny Żukowskiej, na takie zachowanie mężczyzn wymyślono wiele wyjaśnień, ale natura ludzka (a raczej natura mężczyzn) jest jedna. Faceci „kochają” oczami, a kobiece piękno i wiek są silnie powiązane. Zasada ta odnosi się do singli lub rozwiedzionych mężczyzn. Gdy odnajdują miłość swojego życia, wiek staje się nieważny.

 

Młodszymi dziewczynami najbardziej zainteresowani są mężczyźni w wieku 40-45 lat, najczęściej będący wówczas w trakcie kryzysu wieku średniego. Czasami okres ten może przeciągnąć się do około pięciu lat, ale najsilniejszym i najbardziej odczuwanym w skutki wiekiem jest 43-ci rok życia. Wtedy mężczyźni interesują się 20-25-latkami.

 

U kobiet kryzys wieku średniego najczęściej rozpoczyna się również w okolicach 40-stych urodzin, ale dla nich okres ten trwa od 2 do 5 lat. Większość kobiet doświadcza najsilniejszych objawów, gdy osiągną 44 rok życia. Wtedy również poszukają młodszych partnerów, jednak nie tak intensywnie jak mężczyźni.

 

Czytaj Wolę starsze od siebie kobiety

 

ZapiszZapisz

Tagi:

związek ,  miłość ,  randki ,  kobieta ,  mężczyzna ,  psychologia , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót