Partner: Logo KobietaXL.pl

Podobno kiedy kobieta nie jest zazdrosna to znak, że nie zależy jej już na swoim partnerze... Czy aby na pewno? Nie chodzi przecież o to żeby nie być zazdrosną wcale, ale żeby mieć swoje emocje pod kontrolą.

1. Zacznij ufać swojemu partnerowi - tak, masz rację - łatwiej powiedzieć niż zrobić, ale czy za każdym razem kiedy jakaś kobieta flirtuje z twoim mężczyzną musisz krzyczeć, złościć się i obrażać? Czy masz powód? Pamiętaj, że kobiety potrafią być natarczywe i nie dają łatwo za wygraną. Postaraj się znaleźć pozytywną stronę w tej sytuacji - skoro twój mężczyzna wzbudza zainteresowanie wśród innych kobiet to znak, że masz przy sobie interesującego, przystojnego partnera. To chyba powód do radości, prawda? Okaż mu w takich sytuacjach zaufanie, ale bądź czujna. Zachowaj spokój i nie rób mu kolejnej głośnej kłótni - jeśli chcesz, porozmawiaj z nim kiedy będziecie sami - w ten sposób zadbasz również, a może przede wszystkim o swój wizerunek.

2. Poznaj swoje słabości, dowiedz się co sprawia, że czujesz się niestabilnie i niepewnie, to pomoże ci odkryć skąd bierze się twoja zazdrość. Jeśli odkryjesz powód, będziesz również wiedziała jak popracować nad swoimi słabościami i jak wyeksponować mocne strony, które sprawiają że jesteś wyjątkowa. Zacznij pracować nad pewnością siebie, a ona pozwoli ci trzymać emocje na wodzy. Być może jeśli poznasz przyczyny, przez które stajesz się zazdrosna okaże się, że są wyjątkowo błahe i sama zrozumiesz, że nie miałaś powodów do paniki.

3. Zacznij spędzać więcej czasu ze swoim partnerem. Bardzo często kolejne kłótnie rodzą się z powodu niewystarczającej ilości czasu, który sobie poświęcacie. Nawet jeśli obydwoje poświęcacie się karierze postaraj się wygospodarować trochę więcej czasu dla swojego partnera np. w weekend. Nie spotykajcie się wówczas z przyjaciółmi tylko spędźcie ten czas wyłącznie we dwójkę. Tylko w ten sposób zbudujesz silną, stabilną relację ze swoim ukochanym.

4. Pozwól odejść swojej przeszłości. To co było - minęło, teraz rozpoczynasz całkiem nowy rozdział w swoim życiu. Nie oceniaj każdego mężczyzny na podstawie swoich złych doświadczeń z przeszłości. Jeśli twój były partner cię oszukał, okłamał, zdradził - wcale nie oznacza, że obecny zrobi to samo. Pamiętaj, że każdy jest inny i nie warto tracić czasu teraz, na rozmyślanie o tym co było kiedyś. Ciesz się tym co masz. 

5. Uwolnij się od mediów społecznościowych. Badania dowodzą, że najwięcej wybuchów zazdrości jest spowodowanych aktywnością partnerów w mediach społecznościowych. Jeśli chcesz ich uniknąć może najlepiej jeśli z nich zrezygnujesz - przecież znasz inne sposoby na kontaktowanie się z przyjaciółmi i rodziną. 

6. Przestań się porównywać do innych - do swoich koleżanek, innych kobiet, koleżanek twojego partnera, piosenkarek, aktorek etc. Tylko wydaje ci się, że ich życie jest usłane różami, że są takie piękne i szczupłe - często zazdrość powoduje, że wyolbrzymiamy pozytywne cechy innych przy jednoczesnym pomniejszaniu własnej wartości. Zamiast skupiać się na swoich słabościach, skup się na tym w czym jesteś dobra. Skoncentruj swoją uwagę na sobie. 

Pamiętaj, że nieuzasadniona zazdrość może zniszczyć twój związek. Pamiętaj, że bycie zadrosną bez powodu świadczy o twoim słabym poczuciu wartości.

Jeśli masz uzasadnione powody, zdobądź się na szczerą rozmowę. Przymykanie oczu problemu nie załatwi. Jeśli jesteś pewna, że partner cię zdradza, musisz podjąć decyzję. Trudną, ale konieczną.

Życie po zdradzie też jest możliwe - Sprawdź jak!

Tagi:

związek ,  zazdrość ,  miłość ,  zazdrosny partner ,  jak walczyć z zazdrością ,  emocje , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz
Reklama: