Partner: Logo KobietaXL.pl

1. CHCE DO CIEBIE WRÓCIĆ. To najczęstszy powód dla którego twój ex wciąż utrzymuje z tobą kontakt. Najprawdopodobniej ma nadzieję, że uczucie pomiędzy wami nie wygasło i w końcu prędzej czy później do siebie wrócicie. Jeśli ty nie masz takiego zamiaru postaraj się uciąć kontakt nawet jeśli będzie to drastyczne cięcie. Utrzymywanie tej relacji będzie tylko dawać mu nadzieję na wielki come back.

2. BAWI SIĘ TOBĄ. Jeśli to on był stroną inicjującą rozstanie, ale wciąż stara się utrzymywać z tobą stały kontakt to, albo ma wyrzuty sumienia po rozstaniu, albo po prostu mu się nudzi i chce się trochę pobawić twoimi uczuciami - jest to najbardziej prawdopodobne jeśli wasz związek zakończył się w wyjątkowo złych okolicznościach. Jeśli chociaż przez chwilę poczujesz, że jesteś wykorzystywana, a zamiary twojego ex nie są uczciwe urwij kontakt. Nie daj mu satysfakcji, bo być może chce cię jedynie upokorzyć i zmanipulować. Ktoś taki nigdy nie zasługuje na miejsce w twoim życiu. 

3. NIE MOŻE RUSZYĆ NAPRZÓD. Być może twój ex jest wciąż w tobie zakochany, albo po prostu krótki czas od waszego  rozstania nie pozwolił mu na pogodzenie się z nową sytuacją. Być może wspomnienia są wciąż na tyle świeże, że trudno o nich nie myśleć. Pamiętaj, że zawsze ciężko zapomnieć o przyjemnych, szczęśliwych chwilach lub pogodzić się, że teraz takie chwile będziemy musieli spędzać z kimś nowym w naszym życiu. Jeszcze trudniej jest jeśli wasz związek trwał kilka lat i planowaliście spędzić ze sobą przyszłość. Może ci się wówczas wydawać, że utrzymanie kontaktu będzie najlepszym rozwiązaniem nie ze względu na ciebie, ale ze względu na twojego ex, niestety stały kontakt może tylko wydłużyć czas, w którym pogodzicie się z rozstaniem.

4. JEST PIJANY. Sprawdź czy przypadkiem nie otrzymujesz wiadomości lub telefonów od swojego ex wtedy kiedy jest pod wpływem alkoholu. Pewnie tak jest jeśli odbierasz je zazwyczaj o 2 nad ranem. To wcale nie musi oznaczać, że chce do ciebie wrócić, że tęskni lub, że wciąż cię kocha. Być może o tobie myśli i wydaje mu się, że alkohol daje mu przyzwolenie do robienia rzeczy, których w normalnych warunkach by nie zrobił. Być może nawet nie wie o tym i nie kontroluje swoich działań. Bo gdyby szczerze chciał do ciebie wrócić powiedziałby ci o tym na trzeźwo.

5. NIE UDAŁO MU SIĘ Z NOWĄ MIŁOŚCIĄ. Niektórzy bezpośrednio po rozstaniu wchodzą w nowy związek . Szukają tzw. plastra opatrunkowego. Takie osoby nie wiedzą jak radzić sobie w życiu bez drugiej połówki dlatego natychmiast wchodzą w kolejne związki. Co jednak jeśli nowa partnerka nie uśmierzyla bólu po poprzedniej? Będą próbować wrócić do tej, z którą wiążą się najprzyjemniejsze dla nich wspomnienia. Każda kolejna będzie dla niego "plasterkiem". Ty chyba nie chcesz nim być, prawda? 

Jeśli nie chcesz do niego wrócić, nie daj sobą manipulować!

 

Tagi:

związek ,  zdrada ,  były partner ,  psychologia ,  rozstanie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót