Partner: Logo KobietaXL.pl

Przeczytaj uważnie poniższe punkty. To naprawdę istotne dla związku sprawy!

 

SEKRETY.

Jeśli podejrzewasz, że twoja druga połówka coś przed tobą ukrywa - to pewnie tak jest. Będąc w długim związku możemy dokładnie powiedzieć kiedy coś jest nie tak. Jeśli on/ona ukrywa przed tobą jakiś sekret to znak, że ci nie ufa. To działa w obydwie strony - jeśli ty boisz się zdradzić swoje tajemnice, bo myślisz że druga strona mogłaby je wykorzystać przeciwko tobie - odpuść sobie, bo twoja podświadomość właśnie daje ci znak, że nie jest to osoba godna zaufania. Nic z tego nie będzie. Zaufania nie kupisz w supermarkecie. Albo jest, albo go nie ma. 

 

NIE KŁAMIE, ALE NIE MÓWI PRAWDY.

Pomimo tego, że ani ty ani twój partner nie kłamiecie na temat tego co robiliście zeszłego wieczoru, w weekend, na imprezie integracyjnej etc., to pomijacie pewne fakty lub zmieniacie temat kiedy druga strona pyta o szczegóły... Oczywiście nie musicie być ze sobą absolutnie szczerzy i relacjonować wydarzenia w porządku chronologicznym i być dokładnym jak szwajcarski zegarek, ale związek wymaga otwartości i szczerości wobec siebie, a nie zaciemniania faktów. Jeśli ściemniasz i czujesz, że druga strona też ściemnia to nie licz, że w przyszłości będzie inaczej. 

 

PEWNIK.

Nikt z nas nie lubi być traktowanym jak coś oczywistego. I wcale nie chodzi o to żeby codziennie mówić sobie  jak wyjątkowi dla siebie jesteśmy, ale warto zawsze pamiętać, że w naszym życiu nie ma nigdy nikogo i nic pewnego. Traktowanie partnera jak pewnik, jak coś co jest i już zawsze będzie przy nas, to również znak, że uczucia jednej strony nie są tak silne jak tej drugiej. Łatwo wówczas ranić drugą osobę nie przejmując się tym co czuje.

 

RZADKIE SPOTKANIA Z BLISKIMI.

Ok, jesteście zakochani i chcecie spędzać każdą chwilę razem - to zrozumiałe, ale wszystko ma swoje granice. Jeśli zauważyłeś, że ponad miesiąc nie widziałeś swoich przyjaciół lub nagle uświadomiłaś sobie, że nie pamiętasz kiedy ostatni raz kontaktowałaś się z  rodziną - to zły znak. Odizolowanie się od kontaków społecznych nie jest ani dobre dla ciebie jako jednostki ani dla twojego związku. To może być również znak, że jedna ze stron wykorzystuje lub wręcz z premedytacją izoluje drugą. Toksyczne osoby będą starać się, abyś miał/miała jak najmniej kontaktów ze swoimi bliskimi. Pamiętaj - nie jesteś niczyją własnością! 

 

BRAK SZCUNKU.

Jeśli chcesz, aby w waszym związku wszystko działało jak należy, musicie okazywać sobie wzajemny szacunek. Jego brak prowadzi do nieustannych kłótni, krytykowania drugiej strony, a w konsekwencji do używania wobec siebie obelg i wyzwisk. Twój facet powinien sprawiać, że będziesz czuła się dobrze we własnej skórze, nigdy odwrotnie. Jednym z głównych sygnałów tego, że tkwisz w toksycznym związku, a twój partner znęca się nad tobą są właśnie obraźliwe słowa kierowane pod twoim adresem. Jeśli tak jest - uciekaj!

 

CZĘSTE KŁÓTNIE.

Nie zawsze kłótnie są oznaką toksycznego związku, ale zbyt częste kłótnie to już znak, że związek nie jest zdrowy ani dla ciebie ani dla twojej drugiej połówki. W dodatku jeśli zazwyczaj są to kłótnie o rzeczy małej rangi jak np. pozmywanie naczyń, ostawienie kubka na swoje miejsce czy ugotowanie obiadu to już bardzo wyraźny znak, że nie jest dobrze między wami. Jeśli jeszcze nie mieszkacie ze sobą te kłótnie mogą być rzadsze, ale kiedy już zdecydujecie się na wspólne życie nie łudźcie się, że nagle znikną - wręcz przeciwnie wrócą z podwójną siłą. Nikt nie zasługuje na to żeby większość swojego czasu spędzać na kłótniach, w nerwowej atmosferze i wreszcie tkwieniu w poczuciu winy. Jeśli żadne z was nie potrafi pójść na kompromis to również znak, że czas znaleźć nowego partnera. 

 

CZYJA WINA?

Jeżeli twój partner bezustannie obwinia cię za swoje wszystkie życiowe niepowodzenia lub ty cały czas dopatrujesz się w nim winy za swoje porażki, albo wyjaśnijcie sobie wszystkie niedomówienia, albo rozważcie rozstanie.

 

BRAK KOMUNIKACJI. 


Jednym z ostatnich, ale równie ważnych sygnałów ostrzegawczych jest utracona komunikacja. Jeśli przez wiele dni nie rozmawiasz ze swoim partnerem to znaczy, że nie jesteś już w prawdziwym związku. Wasza relacja nie pozostanie stabilna tylko dlatego, że jesteście ze sobą od dawna. Musicie się wciąż dzielić swoimi uczuciami i informacjami na swój temat, a to wymaga komunikacji. Między wami musi istnieć coś więcej niż tylko seks. Jeśli stawiacie go ponad komunikację, to od razu skazujecie swój związek na porażkę. 

Tagi:

związek ,  małżeństwo ,  para ,  rozstanie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót