Partner: Logo KobietaXL.pl

To powszechne i zrozumiałe, można jednak z tym walczyć- mówi dla Mirror coach Carole Ann Rice. 


Dlaczego tak wiele osób wpada w depresję po powrocie do domu? Bo jeśli nie jesteś zadowolony z życia, wydaje ci się, że wyjazd na urlop coś zmieni. Że ocenisz swój związek, pracę, relacje, że coś z tym zrobisz. Na wakacjach żyjesz leniwie, popijasz drinki i nie masz motywacji do myślenia o trudnych sprawach.

 

- Potem wracasz do domu, czując się wspaniale ... a w rzeczywistości nic się nie zmieniło - dodaje Rice. - I jest twarde lądowanie. 


Ale może to być pozytywna rzecz, przebudzenie do prawdziwej zmiany. To jest czas, kiedy możesz rozpoznać, z czego tak naprawdę jesteś niezadowolony, co cię uwiera i przeszkadza. Wszyscy kochamy wakacje, ale chyba nie chcesz żyć tylko od wyjazdu do wyjazdu?


 Jak więc poradzić sobie z życiem pomiędzy…


1. Najpierw zrób listę rzeczy, których nie chcesz


 

To najłatwiejsza lista na świecie do zrobienia. Wiemy naprawdę dobrze, czego nie chcemy lub nie lubimy w naszym życiu: długie dojazdy, apodyktyczny szef, brzuszek, bałagan w domu lub w ogrodzie. Dobrze jest to zapisać, ponieważ może pomóc ci ustalić, co chcesz zmienić i jak.


2. ... A następnie zrób listę rzeczy, które chcesz

 

Jest to trudniejsze, ale może pokazać, jakie zmiany należy wprowadzić. Czego chcesz dla swojego zdrowia, kariery, życia społecznego, relacji i siebie? Spójrz wstecz na listę tego, czego nie chcesz, i bądź konkretny. Nienawidzisz dojazdów do pracy? Może chcesz pracować gdzieś bliżej domu. Nie chcesz ciągle sprzątać? Może czas to zmienić?


 3. Planuj, co masz zrobić! - ale NIE twoje następne wakacje


To naprawdę kuszące, aby zacząć marzyć o następnej ucieczce, zanim jeszcze skończysz się rozpakowywać, ale życie od wakacji do wakacji to znak, że musisz sprawić, aby codzienność była przyjemniejsza. Organizuj rzeczy, na które czekasz teraz - w tym tygodniu lub w najbliższy weekend. Być może nowe treningi lub kieliszek wina z przyjacielem, którego nie widziałeś od dłuższego czasu.


4. Wykonaj postanowienia na nadchodzący sezon

 

Jesień to piękny czas na zmiany. Nadejdzie zaraz po wakacjach. Spójrz wstecz na swoje noworoczne postanowienia i skorzystaj z drugiej szansy.


- Po ośmiu miesiącach roku możesz jeszcze lepiej zobaczyć, co należy zmienić - mówi Carole Ann. - Znajdź kreatywne zajęcia dla siebie, znajdź czas na nową pasję.  


5. Nie porównuj się z nikim i nie rozpaczaj


„O mój boże, ona znowu jest na Bali”  

Jeśli czujesz się smutny po wakacjach, siedzenie na Facebooku, aby zobaczyć zdjęcia przyjaciół, którzy nadal popijają martini, tylko pogorszy sytuację.


- To natychmiastowy sposób, aby poczuć się okropnie, nawet jeśli życie jest naprawdę całkiem dobre - mówi Carole Ann.


Zamknij Facebooka i skoncentruj się na poznawaniu ludzi w prawdziwym życiu.


Rezygnacja z mediów społecznościowych może sprawiać wrażenie, że przegapisz jeszcze więcej, ale w końcu poczujesz się lepiej, nie widząc ich - mówi coach. - Niech ludzie opowiadają ci o swoich najnowszych przygodach osobiście: nie musisz oglądać ich zdjęć opalających się na Barbadosie.

Tak więc staraj się rozsądnie uporać ze swoja powakacyjną depresją. Rozpakuj natychmiast walizkę, zrób wokół siebie porządek, oddaj niepotrzebne rzeczy na cele charytatywne. A potem siądź ze swoja listą i zmieniaj życie tak, by nie żyć od wakacji do wakacji, lecz przez cały rok!

źródło https://www.mirror.co.uk/lifestyle/health/how-beat-post-holiday-blues-11086737

Tagi:

wakacje ,  depresja ,  post holiday blues , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót