Partner: Logo KobietaXL.pl

„Kiedy kobieta jest zadowolona ze swojego związku, jest również zadowolona ze swojej wagi i na odwrót”, twierdzi Vatter. „Większe zadowolenie z masy ciała powoduje większe zadowolenie z relacji."

Wyniki - oparte na ankiecie około 250 kobiet - zostały zapzentowane na forum Brytyjskiego Towarzystwa Psychologicznego w York w Anglii.

Badania wykazały, że kobiety, które wcześniej były na diecie, były bardziej niezadowolone ze swojego wyglądu.

„Kobiety po diecie miały bardziej ekstremalne standardy dotyczące własnego ciała” - powiedziała Vatter. - „Nawet normalna waga wydawała się im nieatrakcyjna. Kobiety dalekie od idealnego wyglądu ze względu na nadmierną wagę, były bardziej uważne i świadome swojej figury”.

W swoim badaniu Vatter skupiła się na kobietach w wieku od 20 do 45 lat, które obecnie są w związku. Około 71 procent ankietowanych kobiet mieszka z partnerem, a 29 procent jest w związku małżeńskim.

Kobiety zostały zapytane o satysfakcję z związku, intymność seksualną, wizerunek własny i poczucie własnej wartości. Vatter stwierdziła, że kobiety najbardziej krytyczne wobec swoich ciał, były mniej szczęśliwe w związkach.

„Miały niższą samoocenę i były mniej zadowolone z życia seksualnego ” - powiedziała Vatter. „Aby czuć się dobrze i szczęśliwie w związku, należy mieć pozytywne uczucia wobec swojego ciała i czuć się w nim komfortowo, ponieważ bez tego kobieta ma problem z satysfakcjonującą relacją”.

Dr Gaby Cora, psychiatra, zgadza się, że wydaje się, że pewność siebie pozwala kobietom czuć się lepiej w związku.

„Kobieta, która jest pewna siebie, nie martwi się o swoją wagę, może nawiązać dobre relacje z każdym” - powiedziała Cora - „Jeśli czujesz się całkiem dobrze ze sobą i jesteś pewna, kim jesteś i co jest dla ciebie ważne, możesz łatwo nawiązać relacje z ludźmi, którzy Cię szanują za to, kim jesteś, a nie kim chcesz być”.

Nadużywanie wizerunków zbyt szczupłych modelek w mediach jest prawdopodobnie przyczyną złej oceny swojego wizerunku u kobiet, zdanim Vatter.

„W ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci kobiety zbyt często koncentrowały się na swojej wadze i zapominały, że liczba kilogramów to tylko liczba” - powiedziała. - „Nie pokazuje, czy kobieta je zdrowo, czy regularnie ćwiczy, czy prowadzi zdrowy tryb życia, który powinien mieć większe znaczenie niż waga czy kształt ciała”.

źródło https://consumer.healthday.com/vitamins-and-nutrition-information-27/dieting-to-lose-weight-health-news-195/good-body-image-goes-hand-in-hand-with-happier-relationship-682814.html

Tagi:

związek ,  samoakceptacja , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz
Reklama: