Partner: Logo KobietaXL.pl

1. WIESZ, KIM JESTEŚ I AKCEPTUJESZ TEN FAKT

Silni psychicznie ludzie bardzo dobrze wiedzą, kim są. Znają swoje mocne i słabe strony oraz są świadomi, dlaczego zachowują się tak, jak się zachowują. Wiedzą kiedy robią źle, mają świadomość tego, że nie są idealni. Codziennie starają się nad sobą pracować.

 

2. UMIESZ POWIEDZIEĆ „NIE”

Silni ludzie nie boją się powiedzieć „nie”. Umieją zadbać o swoje dobro i wiedza, kiedy jakieś działania nie są dla nich korzystne. Dlatego potrafią odmawiać, są asertywni.

 

3. NIE BOISZ SIĘ KRYTYKI

Silni ludzie wiedzą, jacy są, jakie są ich mocne strony i jakie są ich wady. Swojej samooceny nie szukają w oczach innych, ale budują ją od środka. Dlatego nie boją się krytyki – wiedzą, kiedy jest ona słuszna i co należy zmienić.

 

4. NIE BOISZ SIĘ TRUDNYCH DECYZJI

Ludzie o silnych umysłach nie boją się ryzykować. Nie dlatego, że nie znają uczucia strachu, oni wiedza, że często aby coś zdobyć, trzeba się zmierzyć ze swoim wewnętrznymi demonami.

 

5. AKCEPTUJESZ ZMIANY

Silni ludzie mają świadomość, że nie zawsze wszystko układa się po ich myśli. Zamiast więc poświęcać całą energię na dostosowanie środowiska do swoich potrzeb, starają się lepiej dostosować do tego, co proponuje środowisko. W ten sposób udaje im się zaakceptować wielkie zmiany bez większego bólu, ponieważ rozumieją, że wszystko wokół nas ciągle się zmienia. Tak jak my sami.

 

6. AKCEPTUJESZ PORAŻKI

Silni ludzie wiedza, że nie zawsze się wygrywa i że każdy popełnia błędy. Umieją je sami sobie wybaczyć, a z porażek wyciągać naukę na przyszłość.

 

Czy uważasz, że jesteś osobą silną psychicznie?

 

Tagi:

siła wewnętrzna ,  samoocena ,  psychika , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót