Partner: Logo KobietaXL.pl

Urodziła się jako María Carolina Josefina Pacanins y Niño 8 stycznia 1939 roku w Caracas, w Wenezueli, jako córka pilota samolotów i pracownicy fabryki.

W 1957 roku poślubiła Guillermo Behrens Tello. Z tego małżeństwa pochodzą dwie córki, Mercedes oraz Ana Luisa. Rozwiedli się w 1964 roku.

W 1968 roku w Caracas poślubiła Reinaldo Herrera Guevara, koordynatora kluczowych projektów Vanity Fair. Z tego małżeństwa urodziły się Carolina Adriana oraz Patricia Cristina.

Od roku 1980 mieszka w Nowym Jorku. W 1970 i 1980 roku ogłoszona najlepiej ubraną kobietą świata.

Dopiero w wieku 42 lat weszła w świat międzynarodowej mody, a 4 lata później stała się znaną na całym świecie projektantką. Jej pierwszy pokaz mody odbył się w 1981 roku.

Był tak wielkim sukcesem, że w 1982 r. Herrera ubierała już najbardziej znane kobiety na świecie. Były wśród nich min. księżniczka Elżbieta z Jugosławii, księżna Feria, hrabina Consuelo Crespi, królowa Elżbieta II, Ivana Trump, Kathleen Turner i Nancy Reagan. Przez dwanaście lat ubrała się u Caroliny Jacqueline Kennedy Onassis. Jej ubrania noszą Michelle Obama czy Hillary Clinton.

Marka Carolina Herrera stała się amerykańską filią hiszpańskiej firmy produkującej odzież i perfumy - Puig.

W 1988 roku pokazały się pierwsze perfumy Herrery, które bardzo szybko stały się synonimem luksusu i podbiły światowy rynek.

Od czasu swojej pierwszej kolekcji Carolina Herrera cieszyła się podziwem wśród amerykańskiej i międzynarodowej publiczności. Jej ubrania noszone są przez znane postaci, takie jak Nicole Kidman, Anna Wintour, Księżna Sussex, Meghan Markle, Renée Zellweger, Amy Adams, Jessica Alba, Oprah Winfrey, Jessica Simpson, Blake Lively, Angelina Jolie, Cynthia Nixon, Katie Holmes , Tina Fey, Dianna Agron, Julie Bowen, Michelle Pfeiffer, Robert Pattinson, Kim Kardashian, Katy Perry, Amber Heard, Kristen Stewart, Meryl Streep, Halle Berry, Beyonce, Salma Hayek, Celine Dion, Karlie Kloss, Taylor Swift, Tyra Banks , Sofía Vergara, Lucy Liu, czy w końcu Lady Gaga. Jak widać lista jest bardzo długa, bo marka Herrera oznacza elegancję i szyk.

Carolina Herrera jest jedną z najbardziej utytułowanych projektantek w Ameryce i na świecie. Zawsze potrafiła doskonale trafiać w gusta i potrzeby kobiety, które kochają luksus i elegancję. Ona sama nazywana jest ikoną elegancji i wyrafinowania.

Doskonale sprawdziła się też jako bizneswoman. Stopniowo budowała solidną firmę, taką jak CH Carolina Herrera, która od 2008 roku zaczęła ekspansję na cały świat. Dziś jej butiki są w 280 centrach handlowych w 104 krajach.

Prywatnie Carolina Herrera uwielbia spędzać czas z rodziną i jest świetną gospodynią domową.  

Co mówi o kobietach i życiu?

Największym błędem mężczyzny jest przekonanie, że skoro kobieta należy do niego, to jest niewidzialna dla innych.

Prawdziwa kobieta nie jest zainteresowana posiadaniem wielu mężczyzn u swoich stóp. Ona jest zainteresowana tym jednym, który do niej dorasta.

Elegancja i styl nie mają nic wspólnego z pieniędzmi.

Elegancja to nie tylko piękno, to także sposób myślenia, poruszania się.

Nie chodzi o to co masz na sobie, ale o to w jaki sposób tego używasz.

Jeśli coś ci się nie podoba to po prostu na to nie patrz.

Najtrudniej jest zrobić coś prostego.

Dla kobiet nie istnieje słowo „niemożliwe”. Niemożliwe to jest to, czego zdobycie zajmuje trochę więcej czasu.

Tagi:

kobietaxl ,  Carolina Herrera ,  kobieta , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót