Partner: Logo KobietaXL.pl

irmina trynkos

 

We wrześniu ukazał się jej kolejny album, którym zachwyciła krytyków i słuchaczy na całym świecie.

Na krążku znalazły się kompozycje autorstwa Nimroda Borensteina nagrane z Oxford Philharmonic Orchestra pod przewodnictwem ikony muzyki klasycznej Vladimira Ashkenazy'ego. Irmina jest pierwszą Polką, która miała zaszczyt nagrywać wraz z legendarnym Maestro.

 

Płyta zbiera doskonałe recenzje. Serwis iClassical okrzyknął ją najlepszym wydawnictwem września, a BBC Music Magazine ogłosiło Irminę „artystką o fenomenalnym talencie”. Jej debiutancka płyta z muzyką Ignacego Waghaltera również była szeroko komentowana przez krytyków, którzy docenili wnikliwość i muzyczny kunszt młodej skrzypaczki. Album otrzymał prestiżową „Supersonic Award” i został bestsellerem roku. Irmina niedawno wystąpiła na żywo w telewizji BBC Xtra, a jej występ obejrzało ponad 36 mln ludzi: http://www.irminatrynkos.com/have-you-watched-irmina-on-bbc-xtra/

irmina trynkos

 

Irmina Trynkos – polska skrzypaczka mieszkająca obecnie w Londynie. Mimo młodego wieku może już pochwalić się występami w najważniejszych salach koncertowych na świecie, takich jak Berlińska Filharmonia, londyńska Wigmore Hall i Southbank Centre, Toronto Centre for Arts w Kanadzie, Shanghai Oriental Centre w Chinach czy Concertgebouw w Amsterdanie, gdzie otrzymała aż 6 owacji na stojąco. Została również wybrana jako przedstawicielka Wielkiej Brytanii w trakcie wizyty kulturalnej Lorda Mayora Londynu w Chinach. Koncerty z jej udziałem cieszyły się dużą popularnością. Wykształcenie muzyczne zdobywała w prestiżowych szkołach: Mozarteum Musik University Salzburg (Austria), w Royal College of Music i Royal Academy of Music (Londyn) oraz na University of Southern California - Thornton School of Music.

 

 

Zapraszamy na:

- stronę internetową artystki:www.irminatrynkos.com

- Facebookowy fanpage:www.facebook.com/IrminaTrynkosViolinist

 

Tagi:

kobietaxl ,  Irmina Trynkos ,  muzyka , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz