Partner: Logo KobietaXL.pl

W USA rośnie liczba kobiet - ofiar fałszywego silikonu. Biorą tanie zastrzyki, żeby być piękniejsze. Można łatwo napisac - z głupoty. Nie do końca. Kobiety na całym świecie są dziś pod wielką presją. Musimy być obowiązkowo młode, szczupłe i oczywiście piękne.

Ten model od lat lansują masmedia, którym pomaga oszukańczy fotoszop. Medycyna estetyczna, chirurgia plastyczna wspomagają ten marsz ku wiecznej urodzie. Marsz niestety, szalenie kosztowny.

Jeśli masz pieniądze - pół biedy. Możesz znaleźć dobrego chirurga, kupić dobre kosmetyki. Gorzej, gdy zwyczajnie jesteś biedna. Bieda sama w sobie wyklucza z konsumpcyjnego stylu życia, który przecież stał się dziś religią. Nie masz sterty gadżetów już spadasz do najniższej kasty. Jesteś dodatkowo mało urodziwa? Można śmiało rzec, że w dzisiejszym świecie należysz do grona pariasów.

Oczywiście są kobiety, które są ponad to. Żyją swoim życiem, a nie życiem celebrytek czy bohaterek seriali. One znają swoją wartość. Ale śmiem twierdzić, że są jednak w mniejszości. Większość chciałaby spektakularnego awansu do klasy wyższej, choć często nie ma tam niczego ciekawego oprócz drogiego blichtru.

I to właśnie te kobiety są gotowe na wszystko. Presja je przerasta, moda jest najważniejsza. Nie zawsze wiedzą, że zwyczajnie nie warto.

Zapraszam do lektury:

Ofiary pogoni za urodą

Nie poprawiaj urody sama

Zanim pójdziesz pod sklapel chirurga plastyka

Magdalena Gorostiza

Tagi:

babskim okiem ,  sukces ,  operacja plastyczna ,  uroda ,  kobieta , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz