Reklama:
Reklama:

Kobieta wierząca, poślubiona Bogu, która staje się konsekrowana, a która doświadczyła wykorzystania w Kościele, cierpi z powodu rany zadanej całej jej osobowości oraz nieuchronnie kwestionuje swoją wiarę. Gwałcone przez posłańców Boga służebnice Kościoła są przeganiane ze wspólnot gdy zachodzą w ciążę bądź są namawiane przez księży do aborcji.

 

 

Rzym, lenno Państwa Watykańskiego, jest domem prawie 30 000 sług bożych: zakonników, a zwłaszcza zakonnic wysłanych przez swoje wspólnoty, by zdobywały wykształcenie. 80% w większości młodych kobiet studiuje w Watykanie w nadziei na uwznioślenie, na zbliżenie się do Boga.

 

Na to liczyła też Doris, przyjeżdżając do Wiecznego Miasta w 2006 roku. Była wtedy nowicjuszką w Duchowej Rodzinie Dzieła, wspólnocie Kościoła katolickiego działającej w 13 krajach. W 2007 roku złożyła śluby posłuszeństwa, ubóstwa, czystości. W wieku 22 lat poślubiła Boga. Młoda zakonnica wyjechała pracować nieopodal Watykanu, u księdza ze swojej wspólnoty.

To, co stało się potem, Doris była w stanie opowiedzieć dopiero po dwóch latach. - To, że można mnie krzywdzić, że muszę znosić ból, nie było problemem. Za to fakt, że pozbawiano mnie czystości, był nie do pojęcia! – opowiada. Nieświadomie, Doris stała się ofiarą choroby, która od dawna toczy Kościół. Wszędzie na świecie, we wszystkich instytucjach katolickich, zakonnice uczone są posłuszeństwa Bogu i jego posłannikom na Ziemi - księżom. W swojej wszechwładzy niektórzy duchowni dokonują czynów, które przekraczają granice. To tylko jedna z wielu historii.

 

Tagi:

kościół katolicki,  zakonnica,  molestowanie,  ksiądz, 

Loading...

Podobne artykuły:

Zostaw komentarz:

    Brak komentarzy
Powrót
Reklama:
Wyszukiwarka
Najnowsze
Reklama:
Newsletter
zapisz
Reklama:
Reklama:
Loading...