Reklama:
blocker

Najatrakcyjniejszymi krajami do wyjazdu do pracy są dla Polek Niemcy i Wielka Brytania. Jeśli chodzi o Niemcy, decydującym czynnikiem jest bliskie położenie. W przypadku Wysp główne znaczenie ma znajomość języka angielskiego. Na kolejnych miejscach znajdują się Norwegia i Holandia.

Większość badanych kobiet najchętniej podjęłaby za granicą pracę prostą. Najwięcej wskazań dotyczyło sprzątania i prac porządkowych (66%) oraz prac przy zbiorze warzyw i owoców (61%). Nieco mniej Polek chciałoby zostać opiekunką do dzieci (54%), pracować w kuchni (53%), wykonywać pracę biurową (50%) lub zatrudnić się jako opiekunka osób starszych (40%), w przypadku kobiet w wieku 45–60 lat odsetek ten wzrasta do 48%.

Do pracy za granicę wyjeżdżają przeważnie kobiety młode (25–34 lata), z wyższym wykształceniem, mieszkanki dużych miast. Starsze Polki są skłonne do podjęcia zatrudnienia za granicą zdecydowanie rzadziej. Część z nich się jednak na to decyduje. „Rynek pracy w Polsce preferuje raczej osoby młode. Dlatego trudno się dziwić, że kobiety w wieku powyżej 40 lat starają się znaleźć zajęcie nawet poza granicami kraju. Dotyczy to zwłaszcza osób z prowincji. Często praca za granicą to dla nich szansa na aktywizację zawodową i wsparcie budżetu” – mówi agencji informacyjnej infoWire.pl Ramona Snarska, dyrektor ds. budowania relacji z klientami z firmy Promedica24.

źródło infowire

Tagi:

praca,  kariera,  startupwoman,  kobieta, 

Loading...
Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Zostaw komentarz:


    Brak komentarzy
Powrót
Wyszukiwarka
Najnowsze
Newsletter
zapisz
Reklama:
Loading...