Partner: Logo KobietaXL.pl

Od sesji indywidualnych, zajęć grupowych, przez spotkania i warsztaty motywacyjne aż po eventy, na których mentorzy radzą jak zmobilizować się do działania – możliwości korzystania coachingu jest wiele. Osoby, które same nie są w stanie uporać się z problemami, często korzystają z tych narzędzi coachingowych. Trenerzy także wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i wdrażają w życie różne sposoby, które mają pomóc ich klientom osiągnąć satysfakcje i korzyści. O tym jakie metody stają się popularne i dlaczego warto z nich korzystać opowiada Karolina Cwalina, PCC ICF, life&business coach.

 

Wykorzystaj możliwości internetu

 

Znakiem współczesnych czasów stało się szybkie tempo życia – obowiązki w pracy i w domu. Do tego jeszcze coraz częściej media przekonują, aby zadbać o rozwój osobisty, pogłębiać umiejętności zawodowe i pracować nad swoim charakterem. Nie zawsze jednak okoliczności i obowiązki pozwalają na skorzystanie z pomocy coacha, dlatego osoby chcące nad sobą pracować często decydują się na odbywanie sesji internetowo.

„Coaching na skype jest przede wszystkim znacznym ułatwieniem pod względami logistycznymi. Osobom, które pracują do późna albo prosto z pracy jadą odebrać dzieci ze szkoły i zrobić zakupy, trudno będzie uwzględnić w grafiku godzinę na sesję coachingową, a do tego dochodzi jeszcze dojazd, stanie w korkach. Osobom, którym bardzo zależy na pracy nad sobą możliwość spotkania online rozwiązuje problem braku czasu” – komentuje Karolina Cwalina, PCC ICF, life&business coach.

Tak naprawdę dzięki coachingowi przez internet pracę nad własnym rozwojem można prowadzić nawet z drugiego końca świata. „Biorę udział w projekcie, który umożliwia ludziom korzystanie z usług coachów z różnych krajów. Są klienci z Grecji, USA, Niemiec czy Anglii, miejsce nie stanowi już problemu. Zarówno ja, jak i klienci nie musimy wychodzić z domu, aby się spotkać i wspólnie pracować” – wyjaśnia Karolina Cwalina.

 

Praca nad rozwojem osobistym z dala od domu

 

Coraz więcej osób planuje wakacje tak, aby znaleźć czas na rozrywkę i relaks oraz dodatkowe zajęcia służące poszerzeniu wiedzy czy rozwijaniu hobby np. warsztaty taneczne, fotograficzne, coachingowe czy zajęcia sportowe.

„Wyprawy coachingowe to idealne połączenie odpoczynku i pracy nad sobą. Podczas urlopu możemy zdystansować się od przyziemnych spraw, odpocząć od natłoku obowiązków oraz poświęcić czas na własne potrzeby” – komentuje Karolina Cwalina.

Spojrzenie na pewne sprawy z nowej i odległej perspektywy często pomagają w znalezieniu rozwiązania dotychczasowych problemów.

„Z doświadczenia wiem, że łatwiej skoncentrować się na sobie w innym środowisku, z dala od codzienności. To ważne, aby osoby, które podjęły wysiłek i rozpoczęły zmiany w swoim życiu, widziały tego efekty. Biorąc pod uwagę potrzeby moich klientek, ich opinię postanowiłam zorganizować w listopadzie wyprawę coachingową na Bali. Podczas tej wyprawy uczestniczki będą m.in. odkrywać swoje talenty, precyzować swoje cele i tworzyć dokładny plan, który pozwoli im je osiągnąć. Oczywiście oprócz warsztatów skorzystają też z uroków Bali – wycieczki, zajęcia jogi. Jestem pełna entuzjazm i liczę, że taka wyprawa przyniesie duże rezultaty i zmobilizuje uczestniczki, aby trwały w swoich postanowieniach i nie rezygnowały z decyzji o zmianach” – podsumowuje Karolina Cwalina.

 

***

Karolina Cwalina - PCC ICF, life&business coach

 

 

Tagi:

szczęście ,  zadowolenie ,  życie ,  zmiana ,  coach , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót