Reklama:

1. Będziesz szczęśliwsza jeśli zaczniesz wydawać swoje pieniądze na doświadczenia, a nie przedmioty. Wiele osób rezygnuje z rzeczy, które sprawiają radość, takich jak spotkania ze znajomymi, randki czy upragnione wakacje na rzecz przedmiotów takich jak np. samochód, ubrania czy nieruchomości. Badania mówią, że ci ludzie są mniej szczęśliwi. 

2. Najnowsze badania opublikowane w czasopiśmie Psychoneuroendocrinology journal pokazują, że im częściej otaczamy się szczęśliwymi ludźmi tym bardziej sami jesteśmy szczęśliwsi. Zarówno radość jak i smutek i stres to zaraźliwe uczucia, jeśli przeżywają je osoby nam bliskie mają one bezpośredni wpływ na nasze zachowanie. 

3. Inteligentne osoby częściej nie doceniają samych siebie podczas gdy osoby o niewystarczających kwalifikacjach przeceniają swoje możliwości. Zjawisko jest to znane jako efekt Krugera-Dunninga.

4. Jeśli zdradzisz komuś swoje plany jest o wiele mniej prawdopodobne, że je zrealizujesz. Dobrze jest zapisać swoje plany na kartce i trzymać ją przy sobie dopóki nie zostały jeszcze zrealizowane, wielu trenerów uważa, że dzielenie się z innymi swoimi marzeniami i planami sprawia, że tracimy motywację. 

5. Wydawanie pieniędzy na innych daje więcej szczęścia niż wydawanie ich na siebie. Badania przeprowadzone na Harvard Business School udowodniły, że sprawianie przyjemności innym daje więcej radości niż kupowanie samej sobie drogich prezentów. 

6. Badania opublikowane w Journal of Experimental Psychology udowodniły, że warto oszukiwać samego siebie jeśli chodzi o jakość naszego snu. Grupa testowa wykorzystana podczas badania usłyszała, że jakość ich snu była powyżej średniej gdy w rzeczywistości ich sen był na znacznie niższym poziomie niż drugiej grupy testowej. Grupa, która otrzymała informację, że spała dobrze miała zwiększoną wydajność i lepiej wypadła na teście sprawdzającym. 

7. Muzyka wpływa na nasz sposób postrzegania świata. Badania udowodniły, że im częściej słuchamy smutnej melancholijnej muzyki, przepełnionej nostalgicznymi tekstami np. o smutnej miłości, życiu czy rozczarowaniach, częściej postrzegamy świat jako pełen zła i smutku. 

 

Tagi:

szczęście,  porady,  życie,  psychologia, Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót