Partner: Logo KobietaXL.pl

Gdy na twarzy pojawiają się przebarwienia, rozszerzone naczynka, ślady po zabiegach laserowych, sińce pod oczami, wypryski każda z nas poszukuje sposobów, by zatuszować nieestetyczne zmiany. Niektóre z tych defektów pojawiają się okresowo, np. siniaczki po ostrzykiwaniu czy zasinienia pod oczami będące wynikiem zmęczenia, ale są i takie, z którymi musimy nauczyć się żyć. Na przykład posłoneczne przebarwienia i rozszerzone naczynka.

Sztuka maskowania

Kosmetyki do wykonania makijażu kamuflującego niedoskonałości mają właściwości silnie kryjące, są wodoodporne (pozwala to na całodzienne utrzymanie się makijażu), ale jednocześnie zawsze przeznaczone są dla skór wrażliwych. Nie zawierają więc konserwantów i kompozycji zapachowych, często natomiast chronią przed działaniem promieni UV.

Podstawowymi preparatami do makijażu ukrywającego niedoskonałości są: kryjący fluid (dopasowany do rodzaju cery, by pomagał utrzymywać ją w dobrej formie) oraz korektor. Do tuszowania zaczerwienień przyda się ten w kolorze zielonym, do zamaskowania fioletowych żyłek – w kolorze żółtym, do uniewidaczniania przebarwień w odcieniu lekko różowym, zbliżonym do naszej cery. Z żółtymi przebarwieniami po schodzących siniakach poradzi sobie korektor w odcieniu fioletowym, a z cieniami pod oczami ten w kolorze brzoskwiniowym.

Lekcja kamuflażu

Jak zamaskować rozszerzone naczynka i zaczerwienienia po zabiegach laserowych

  • Nałóż krem do cery naczynkowej i poczekaj, aż się wchłonie. Na krem zaaplikuj bazę, najlepiej w odcieniu zielonym. Zieleń zneutralizuje zaczerwienienia.
  • Na obszar, na którym pajączki są bardzo widoczne, połóż cienką warstwę zielonego korektora. Rozprowadź go wokół tuszowanego miejsca, wklepując delikatnie opuszkami palców.
  • Nałóż cienką warstwą podkład kryjący, o odcieniu dobranym do twojej karnacji. Fluid aplikuj oszczędnie, zawsze lepiej nałożyć dodatkową warstwę niż ścierać jej nadmiar. Często zresztą popełnianym błędem przy makijażu kamuflującym jest wyobrażenie, że zmiany należy przykryć wyjątkowo grubą warstwą makijażu. Niestety w ten sposób uzyskasz efekt odwrotny od zamierzonego – gruba warstwa kosmetyku kolorowego wygląda jak maska i przyciąga wzrok.
  • Nowoczesne podkłady nie wymagają już nakładania pudru sypkiego.

Przebarwienia

  • Miejsca przebarwień zneutralizuj korektorem o lekko różowym odcieniu. Nakładaj go delikatnie cieniutką warstwą tylko na zmienione miejsca.
  • Zastosuj podkład kryjący, najlepiej we fluidzie. Ponieważ przebarwienia obejmują zwykle większe obszary twarzy, taka półpłynna konsystencja pozwoli ci równomiernie rozprowadzić kosmetyk. Nakładanie podkładu rozpocznij od środka twarzy i rozprowadzaj preparat w kierunku jej brzegów.
  • Przy makijażu kamuflującym przebarwienia nie zapominaj o linii brody! Podkład nie może się kończyć równo z linią żuchwy, aby nie powstało wrażenie „odcięcia” twarzy od szyi.

Więcej porad na temat poprawiania kolorytu skóry znajdziesz na stronie Lirene: https://lirene.pl/jak-poprawic-i-wyrownac-kolory-skory/

Tagi:

makijaż ,  uroda , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz