Partner: Logo KobietaXL.pl

10. Studenckie Spotkania Komunikacji KUL rozpoczynają się w czwartek 12 maja o godzinie 9.15 w sali CTW-114. To właśnie wtedy funkcjonariusze z Centrum Prewencji Antyterrorystycznej ABW w Warszawie przeprowadzą szkolenie zatytułowane „Profilaktyka antyterrorystyczna w kontekście bezpieczeństwa”. Spotkanie będzie również okazją do zapoznania się z ofertami pracy i ścieżkami kariery w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Szkolenie skierowane jest nie tylko do studentów i pracowników KUL-u, ale również wszystkich zainteresowanych mieszkańców.

Z kolei w piątek 13 maja, drugiego dnia konferencji, odbędzie się panel z udziałem naukowców zatytułowany: „Odpowiedzialność użytkowników mediów za bezpieczeństwo w nieprzewidywalnym świecie”. Wezmą w nim udział badacze z takich ośrodków jak: UKSW, UMCS, UŚ, PL, UM w Lublinie, WSPiA czy z KUL. Rozpoczęcie nastąpi o godz. 9.15 w sali CTW-56. O godzinie 12.30 w tej samej sali rozpocznie się panel z udziałem dziennikarzy stacji lokalnych i ogólnopolskich, zatytułowany: „Odpowiedzialność mediów za bezpieczeństwo w nieprzewidywalnym świecie”. Wezmą w nim udział przedstawiciele takich mediów jak: RMF FM, Polskie Radio Lublin czy PAP.

– Ostatnie miesiące pokazały nam, w jak bardzo nieprzewidywalnych czasach żyjemy. W obliczu wydarzeń za naszą wschodnią granicą i wciąż obowiązującym w Polsce stopniu alarmowym dotyczącym ataku terrorystycznego szkolenie zorganizowane przez funkcjonariuszy ABW wydaje się niezwykle ważne – mówi Adam Szymański, prezes Koła Naukowego Studentów Dziennikarstwa KUL – wojna prowadzona w XXI wieku pokazała nam siłę informacji i jej wpływu na opinię publiczną. My – jako użytkownicy mediów – powinniśmy być świadomi, jak wielką broń mają w swoich rękach dziennikarze.

Udział we wszystkich wydarzeniach związanych z 10. Studenckimi Spotkaniami Komunikacji KUL jest bezpłatny. W szkoleniu organizowanym przez funkcjonariuszy ABW można wziąć udział jedynie stacjonarnie w murach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Do paneli dyskusyjnych z badaczami mediów oraz dziennikarzami można dołączyć również online poprzez platformę MS Teams.

Tagi:

KUL ,  debata , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót