Partner: Logo KobietaXL.pl

Jest bolesna, swędzi i irytuje. Wywoływana przez wirus HSV opryszczka wargowa pojawia się zazwyczaj kiedy nasz organizm jest osłabiony, można się nią również zarazić. Preparaty antywirusowe, które zahamują rozwój opryszczki trzeba zastosować jak najszybciej, ale co zrobić kiedy w naszej domowej apteczce nie ma po nich ani śladu? Czekać? Nie! Trzeba działać i zastosować domowe lekarstwa, które stosowały nasze babcie. Jakie?

 

1. Kostki lodu. Lód powtrzyma ból i zmniejszy dyskomfort spowodowany przez pękającą opryszczkę, owiń kilka kostek w bawełnianą chusteczkę i przykładaj do bolącego miejsca przez 10 minut. Czynność powtarzaj kilka razy dziennie. 

 

2. Ocet jabłkowy. Nasącz wacik kosmetyczny octem i przykładaj do zawirusowanego miejsca cztery razy dziennie. Najlepszy efekt uzyskasz jeśli zastosujesz kompres gdy tylko poczujesz niepokojące mrowienie. Aby wspomóc kurację również od wewnątrz możesz dodać dwie łyżeczki octu jabłkowego do wody i pić tak przygotowaną miksturę przez cały dzień.

 

3. Melisa Lekarska. Pomoże złagodzić ból pękającej opryszczki. Ma również działanie antybakteryjne, przeciwzapalne i przeciwbólowe dzięki zawartości eugenolu. Staraj się pić wywar lub herbatę z melisy lekarskiej kilka razy dziennie, możesz również przykładać zaparzone, chłodne torebki bezpośrednio do miejsca, w którym pojawił się wirus. 

 

4. Mleko. Przyłóż do opryszczki wacik kosmetyczny nasączony pełnotłustym mlekiem - nie tylko przyspieszysz wygojenie wirusa, ale również uśmierzysz ból. Mleko zawiera przeciwciała niezbędne do walki z takimi wirusami jak opryszczka. 

 

5. Wanilia. Ekstrakt waniliowy zawiera alkohol, który zdezynfekuje bolące miejsce, ale również zahamuje rozwój opryszczki. Wystarczy, że zmoczysz w ekstrakcie patyczek kosmetyczny i będziesz go przykładać co kilka godzin. 

 

6. Lukrecja. Stosowana jako przyprawa w formie proszku ze względu na swój mocny, chatrakterystyczny smak i aromat lukrecja ma tylu samych miłośników i przeciwników. Możesz również użyć korzenia lukrecji. Dlaczego? Lukrecja wzmacnia system odpornościowy organizmu, zawiera również glicerynę, a korzeń lukrecji działa przeciwwirusowo i przeciwzapalnie. Wymieszaj pół łyżki stołowej proszku z lukrecji z jedną łyżką stołową wody, starannie połącz obydwa składniki, a uzyskaną papkę nałóż bezpośrednio na opryszczkę.

 

7. Olejek z drzewa herbacianego. Ze względu na swoje właściwości lecznicze i dezynfekujące był stosowany przez Aborygenów do odkażania ran. Działa przeciwbólowo i łagodzi podrażnione miejsca. Posiada właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Wymieszaj 2 łyżki stołowe oleju roślinnego z 10 kroplami olejku z drzewa herbacianego. Smaruj opryszczkę dopóki całkowicie nie zniknie.

 

8. Olej kokosowy. Kolejna uzdrawiająca właściwość oleju kokosowego. W jego składzie znajduje się kwas laurowy, który ma silne działanie antybakteryjne, zabija wirusy i bakterie. Jest doskonałym lekiem, który możesz stosować w tzw. drugiej fazie chorobowej czyli podczas gojenia się strupków opryszczki. 

 

Tagi:

zdrowie ,  opryszczka ,  olej kokosowy , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót