Partner: Logo KobietaXL.pl

Gdzie tkwi błąd?

 

Każda para ma swoją własną historię, swoje konflikty i trudności, ale bardzo często największym problemem jest pośpiech, z jakim został wybrany życiowy partner. Zanim więc zaangażujemy się na stałe, powinniśmy zadać sobie kilka pytań, które przychodzą do nas zbyt późno, a odpowiedzi rozczarowują.

 

1. Czy gdybyś nie widział/a, to też byłby ten mężczyzna czy ta kobieta?

 

Spójrz na swoją drugą połówkę oczami duszy. Zamknij oczy, wyobraź sobie, że nie widzisz. Jak byś się czuł/a? Co byś w nim / jej podkreślił/a? Podoba ci się to co widzisz? W kulturze nastawionej na wygląd zbytnio dajemy się ponieść temu, co widzimy, nie zaglądając pod powierzchnię. Co prawda atrakcyjność fizyczna jest ważna, ale to nie wszystko, zwłaszcza jeśli chodzi o wspólne życie przez wiele lat.

 

2.Czy on/a jest tolerancyjny/a?

 

Poszukuj otwartości i zdolności uczenia się. Popularne powiedzenie mówi, że „ignoranci nie są tolerancyjni” i jest niestety, prawdziwe. Nie chodzi o zmianę osoby, ale o to, aby miała otwarte podejście do życia i była chętna do nauki. Z biegiem lat pary, które pozostają razem, to te, które wiedzą, jak się przystosować i ewoluować.

 

3. Czy macie wspólne pasje?

 

Wspomnienia są tym, co łączy parę. Gdy dwoje ludzi jest bardzo różnych i nie mają żadnych wspólnych pasji, trudno będzie im zbudować te miłe wspomnienia. Dlatego szanse na zerwanie związku przy pierwszym kryzysie są bardzo duże.

 

4. Czy on/a cię rozumie?

 

Szukaj tolerancji i zrozumienia. Każda para przechodzi trudne chwile i wszyscy popełniamy błędy. W takich przypadkach, jeśli osoba, którą masz obok ciebie, nie jest tolerancyjna, rozłam w związku będzie się pogłębiać. Oczywiście każdy człowiek ma swoje ograniczenia, nie chodzi o zaakceptowanie wszystkiego, ale o umiejętność przyjęcia postawy wyrozumiałej i chęci emocjonalnego inwestowania w związek.

 

5. Czy on/a jest wrażliwy/a?

 

Silny jak drzewo, wrażliwy jak kwiat. Partnerem jest ta osoba, u której szukamy wsparcia w najbardziej skomplikowanych momentach, dlatego tak ważne jest, aby była to była osoba na tyle silna, aby mogła nas podtrzymać, gdy jesteśmy w kryzysie. Jednak ta siła niewiele się przyda, jeśli zostanie przełożona na chęć władzy nad drugim człowiekiem. Dlatego ważne jest również, aby osoba była wystarczająco wrażliwa, aby wiedzieć, jak może pomóc. Są chwile, kiedy nie trzeba nic mówić ani robić, po prostu być. Wrażliwość pozwala zrozumieć, kiedy trzeba być blisko, a kiedy zdystansować się.

 

6. Czy mogę mu/jej wszystko powiedzieć?

 

Druga połówka musi być przyjacielem. Więc zadaj sobie pytanie: czy mogę wszystko powiedzieć tej osobie? Czy zechce mnie posłuchać? Czy zrozumie i podziela moje wartości? Jeśli bowiem możesz zaufać swojemu partnerowi i nie czujesz się komfortowo, rozmawiając na niektóre tematy, prawdopodobnie nie jest on czy ona twoją drugą połową.

 

7. Czy on/ona umie wyrażać swoje prawdziwe uczucia?

 

W społeczeństwie, które nauczyło nas ukrywać to, co czujemy, bardzo trudno jest znaleźć ludzi, którzy potrafią asertywnie wyrażać swoje emocje i w pełni oddają się związkowi. Większość ludzi boi się wyrazić to, co czuje, boi się emocjonalnego „negliżu” z powodu lęku przed odrzuceniem. A tylko wiedząc, co naprawdę czuje druga strona, możesz budować trwały związek. Pamiętaj, wybierz kogoś, kto uczyni twoje życie większym, a nie mniejszym.

 

 

Tagi:

związek ,  miłość , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz
Reklama: