Reklama:
Reklama:

Tradycja noszenia obrączki na czwartym palcu lewej ręki pochodzi jeszcze od czasów starożytnych Egipcjan, którzy uważali, że specjalna linia – żyła miłości – biegnie od tego palca bezpośrednio do serca. Dzięki temu pierścień małżeński bezpośredni przez nią miał kontakt z sercem. Naukowcy twierdza, że to tylko legenda, ale wiele osób uważa, że tak było.

Zupełnie inne wyjaśnienie czwartego palca – serdecznego, jako tego, na którym nosimy obrączkę, mają Chińczycy. Ich zdaniem, każdy palec reprezentuje inny rodzaj relacji rodzinnych i stąd taki wybór, który nie jest przypadkowy.

Kciuk reprezentuje rodziców, wskazujący palec rodzeństwo,środkowy palec ciebie, czwarty partnera życiowego, a mały – twoje dzieci.

Jeśli zrobisz eksperyment, jak ten na filmie, przekonasz się, że wszystkie palce, prócz czwartego można rozdzielić. Rodzice umierają, rodzeństwo i dzieci idą swoją drogą. Partnerzy są na całe życie.
Dlatego właśnie Chińczycy uważają, że  czwarty palec jest odpowieni na ślubną obrączkę. 

W większości krajów obrączka ślubna noszona jest na lewej ręce. W Polsce na prawej. Nie zawsze tak było. Przed Powstaniem Styczniowym obrączkę noszono na lewej dłoni, na prawą dłoń obrączki przekłądały wdowy. Mężatki solidaryzując się z nimi w bólu też przekłądały obrączki na prawą rękę i tak już zostało.

Tagi:

małżeństwo,  obrączki,  ślub,  wierzenia,  biała magia, 

Loading...

Podobne artykuły:

Zostaw komentarz:

    Brak komentarzy
Powrót
Reklama:

Reklama:
Wyszukiwarka
Reklama:
Najnowsze
Reklama:
Reklama:
Newsletter
zapisz
Reklama:
Loading...