Reklama:
Reklama:

Każda kobieta marzy o miłości. Szczęśliwej i romantycznej miłości, która – w ramach powszechnie obowiązujących stereotypów i wzorców - prowadzi do stania się żoną i matką. Wiele kobiet nie wyobraża sobie życia bez pracy w zawodzie. Decyduje się na zdobycie konkretnego fachu i zadbania o własną niezależność oraz umożliwi dołożenie się do domowego budżetu rodziny. Buduje to poczucie partnerstwa w związku dwojga osób, zabezpiecza relację na okoliczność chwilowej niedyspozycji jednej z osób. Pozostaje także wiele kobiet, które wybierają pracę w domu jako spełnianie się w życiowej roli, jest to także budowanie inaczej definiowanego partnerstwa.

Nie oceniam poprawności ideowej definicji słowa „partnerstwo”. Obserwuję rzeczywistość rynku pracy i aktywność zawodową osób w Polsce i na świecie, naszej części Europy. Z mojej obserwacji wynika, że dużo miłości rodzi się w miejscu pracy, co nazywane jest romansem i może być zaczątkiem tworzenia się miłości.

 

Wielka miłość i wielkie osiągnięcia niosą ze sobą ryzyko.

 

Miłość i Kariera to potrzeby człowieka. Z potrzeb powstała piramida potrzeb człowieka. Twórcą piramidy potrzeb jest amerykański psycholog Abraham Maslow. Jego obszarem badawczym było poszukiwanie wyjaśnienia, dlaczego jedni ludzie mają różne potrzeby w różnym czasie. W trakcie swoich badań doszedł on do wniosku, że potrzeby jednostki uporządkowane są hierarchicznie – od najbardziej, do najmniej pilnych do realizacji.

 

Zarówno miłość, jak i uznanie odnajdują w piramidzie Maslowa swoje miejsce. Miłość (potrzeba afiliacji) pojawia się przed potrzebą uznania i szacunki i samorealizacji.

Odchodząc od teorii do praktyki uznajemy, że dobre życie oparte na dobrych relacjach jest celem każdego człowieka.

 

Miłość to spełnienie się w sferze emocjonalnej i duchowej – dobrej relacji dwojga osób. Kariera to osiągnięcie pozycji zawodowej, która umożliwia realizację potencjału osoby, nadaje status społeczny

 

Prawdopodobieństwo spotkania drugiej połówki w pracy jest znane i potwierdzone licznymi romansami, a także ślubami. Powszechnie znanym jest przecież, że osoby poznają się najczęściej w szkole, na uczelni, poprzez wspólnych znajomych oraz w pracy. Praca daje możliwość poznawania nowych osób, którzy z wysokim prawdopodobieństwem podzielają wspólne zainteresowania, mają porównywalny status społeczny.

 

Instrukcja StartUpWoman dla Kobiet podążających za miłością życia w pracy:

 

Ryzyko. Angażujesz się uczuciowo i twoja energia sprowadzona jest do relacji na rzecz osoby, z którą pracujesz. Nie warto ryzykować kariery dla przelotnej znajomości. Zanim wejdziesz w relacje – bądź pewna, że to porządny człowiek.

 

Reputacja. Unikaj romansowania z szefem, swoim przełożonym, osobą, od której zależą twoje warunki pracy i płacy.

Jak już ci się przytrafi i jego i drugie – pozostaw te relacje na płaszczyźnie prywatnej i staraj się nie wykorzystywać osobistych relacji. To jest trudne!

 

Rywalizacja. Awans, podwyżka, udział w grupach roboczych, delegacje, dowody uznania. Przenosisz swoje radości i problemy do domu/relacji. Rozpad związku jest nieunikniony, jeśli razem dążycie do tego, aby pięć się po szczeblach drabiny w tej samej firmie.

 

Intymność. Miejsce pracy to nie miejsce do pieszczot, czy seksu. To jest podniecające jednak z uwagi na wysokie ryzyko. Adrenalina może nakręcać pewne sytuacje.

 

Nie każda nawiązana znajomość w miejscu pracy kończy się miłością. Romanse doprowadzają do zagrożenia pozycji zawodowej. Nieudane romanse powodują konieczność oczyszczenia atmosfery w pracy - jedna z osób musi po prostu zmienić miejsce pracy. Warto być tego świadomą w nawiązywaniu bliższych relacji w miejscu pracy.

 

Dobrych relacji i dobrego życia!

 

Magda Stawska, autorka Alchemii Kariery Kobiety. Daj sobie drugą szansę. Autorka programu rozwoju kariery StartUpYourFuture oraz think tanku Start W Przyszłość, współzałożycielka Fundacji Przywództwo. Założycielka społeczności StartUpWoman, inicjatywy społecznej, która ma na celu propagowanie idei pivotowania (radykalnej zmiany) kariery, aby wykorzystywać w pełni swój potencjał i dobrze żyć.

 

 

Tagi:

startupwoman,  romans,  praca,  kariera,  kobieta, 

loading...
Reklama:

Podobne artykuły:

Zostaw komentarz:

  • Komentarz od: ~iRr9oS sbogwwjlqnsi, [url=http://cmofspgcblrj.com/]cmofspgcblrj[/url], [link=http://yqwxlbttwevo.com/]yqwxlbttwevo[/link], http://iyectasdzlit.com/   zgłoś nadużycie  

    iRr9oS sbogwwjlqnsi, [url=http://cmofspgcblrj.com/]cmofspgcblrj[/url], [link=http://yqwxlbttwevo.com/]yqwxlbttwevo[/link], http://iyectasdzlit.com/

  • Komentarz od: ~T0mknA vkpaczggwfex, [url=http://mfsrmswjwkyz.com/]mfsrmswjwkyz[/url], [link=http://piipxjmziync.com/]piipxjmziync[/link], http://mlestkdnbgyq.com/   zgłoś nadużycie  

    T0mknA vkpaczggwfex, [url=http://mfsrmswjwkyz.com/]mfsrmswjwkyz[/url], [link=http://piipxjmziync.com/]piipxjmziync[/link], http://mlestkdnbgyq.com/

Powrót