Partner: Logo KobietaXL.pl

1. Pamiętaj, że toczy się walka pomiędzy dwoma głównymi partiami PO i PiS. Bez względu na swoje poglądy, oceń to, co było przez ostatnie lata, przypomnij sobie czasy rządów PiS. Nie pamiętasz, jesteś za młoda? Sięgnij do googla.

 

2. Nie wierz wyłącznie w wyborcze hasła, każda partia ma na swojej stronie program. Jeśli szukasz takiej dla siebie, wejdź koniecznie na strony poszczególnych ugrupowań. Tam znajdziesz informacje na  temat ich postulatów.

 

3. Jeśli jesteś za państwem świeckim, prawami dla kobiet, in vitro, prawem do aborcji – możesz głosować na Zjednoczoną Lewicę, Nowoczesną lub Razem.

 

4. Jeśli uważasz, że państwo powinno być nierozerwalnie związane z kościołem wybierz PiS lub partię KORWiN.

 

5. Jeśli lubisz rozsądek w sprawach społecznych i gospodarczych, pamiętaj, że najmniej obciążające budżet propozycje ma PSL i Nowoczesna. Całość obietnic partyjnych i ich koszt dla budżetu znajdziesz w raporcie CenEO. Planów PO nie da się obliczyć, bo nie wiadomo jak ma być odprowadzany podatek i składka na ZUS. Najdroższe są plany Zjednoczonej Lewicy, Kukiza i PiS.

 

6. Pamiętaj, że partia KORWiN to skrajny liberalizm, a Razem skrajny socjalizm. Ta pierwsza nie chce równych praw dla kobiet, jest przeciwna gender. Ta druga opowiada się za wolnością światopoglądową przy utopijnym programie gospodarczym.

 

8. Pamiętaj, że w Polsce nikt nie rozlicza rządzących ze składanych obietnic. Dlatego nie wierz w gruszki na wierzbie.

 

9. Nie słuchaj opinii, by nie głosować na mniejsze partie. Jeśli chcesz na którąś z nich głosować, zrób to. To twój wybór i masz do niego prawo. Każdy głos jest na wagę złota, a liderzy tych partii chcą wiedzieć, jakie mają realne poparcie. Poza tym, jeśli oddasz swój głos na taką partię, ma ona szanse by wejść do Sejmu.

 

10. Jeśli już podjęłaś decyzję, co do wyboru partii, znajdź swojego kandydata czy kandydatkę. Nie kieruj się numerem na liście. To partyjne układanki. Kandydaci mają swoje strony, facebooki. Wygoogluj ich, sprawdź opinie, poczytaj o ich działalności.

 

11. W dniu wyborów dostaniesz książeczkę. Znajdź w niej kartkę z listą wybranej partii i postaw krzyżyk przy jednym nazwisku. Zagłosujesz też na jednego senatora, ale na oddzielnej kartce.

 

12. Jeśli nawet nie interesujesz się polityką, idź do wyborów. Ale głosuj z głową. Nie słuchaj znajomych czy partnera. Masz jeszcze kilka dni. Na stronach PKW znajdziesz wszystkie komitety zarejestrowane w twoim okręgu i nazwiska kandydatów. Pamiętaj, dzień wyborów to jedyny dzień kiedy obywatel ma realną władzę. Nie zmarnuj tego dnia!

 Jeśli sama nie potrafisz sobie poradzic, wejdź na Latarnika

Tagi:

wybory 2015 ,  wybory ,  partie polityczne , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót