Reklama:
Reklama:

Naukowcy z University College London stwierdzili, że inteligentni ludzie są na ogół bardziej szczęśliwi od tych z niskim poziomem inteligencji. W badaniu wzięło udział prawie 7000 pracowników biurowych.

Ludzie, których poziom inteligencji (IQ) wynosi od 120 do 129, byli najbardziej zadowoleni z życia. Spośród tych osób, 43% stwierdziło, że nie są „szczęśliwi”, ale "bardzo szczęśliwi". Osoby z niskim IQ w od 70 do 79 miały dla odmiany najwięcej niepowodzeń i były niezadowolone z życia oraz smutne.

Naukowcy wyjaśniają różnicę w prosty sposób: nasze postrzeganie świata w dużym stopniu zależy od poziomu dochodów i statusu społecznego. Osoby posiadające dobrą pozycję zawodową mają pieniądze i status. Jednak osoby z niskim IQ, prawie nigdy nie stają się przywódcami czy szefami.

Najnowszy test IQ znajdziecie TU

Tagi:

szczęście,  zadowolenie,  IQ,  inteligencja,  inteligencja emocjonalna, 

Loading...

Podobne artykuły:

Zostaw komentarz:

  • Komentarz od: ~Marta   zgłoś nadużycie  

    Nie wiązałabym aż tak bardzo IQ z poziomem poczucia szczęścia. Inteligencja ułatwia życie w pewnych kwestiach ale ona nie gwarantuje sukcesów w życiu :) Po wykonaniu testu na http://testy-iq.com.pl poznałam swój iloraz inteligencji. Myślę że wysokie IQ nie tyle wpływa na stan psychiczny i odczucie szczęścia co indywidualne radzenie sobie z emocjami. Znam osoby biedne i niezbyt ogarnięte a szczęśliwe i na odwrót...

Powrót