Partner: Logo KobietaXL.pl

Miksuj, rozdrabniaj, ucieraj

W blenderze możemy miksować, ucierać, rozdrabniać. To zwykle podstawowe funkcje, choć coraz bardziej zaawansowane urządzenia pozwalają poradzić sobie z rozmaitymi produktami spożywczymi, oferując jeszcze większe możliwości zastosowania. Pierwsze pytanie, które zwykle się pojawia, tyczy się wyboru blendera ręcznego bądź automatycznego. Obydwa urządzenia różni nie tylko wielkość, ale od niej zacznijmy.

Ręczny blender do koktajli zajmuje niewiele miejsca, dlatego mogą sobie na niego pozwolić osoby dysponujące jedynie niewielkimi kuchniami bądź aneksem kuchennym łączonym wraz z salonem. Są stosunkowo wygodne w użytkowaniu, ergonomiczne i wyprofilowane, by stabilnie trzymać się w dłoni podczas miksowania. Posiadają zwykle specjalne osłony przeciw rozpryskiwaniu się blendowanych artykułów, a do tego można nimi miksować bezpośrednio, praktycznie w dowolnym naczyniu. Minusem może być mniejsza moc niż ta, jaką oferują blendery automatyczne. Co za tym idzie, uzyskanie gładkiej masy, bez grudek czy pozostawiania malutkich pestek z owoców, jest trudne. Więcej informacji o blenderach ręcznych - same praktyczne informacje: 

Jeśli metraż kuchni na to pozwala, warto rozważyć zakup, jakim jest automatyczny blender do smoothie. Moc takich urządzeń waha się w graniach 200-750 W. Te najsłabsze będą mieć problem z rozdrobnieniem twardych warzyw i owoców, dlatego poleca się zakup blendera o wyższej mocy. Poza tym im wyższa moc, tym gładsza, bardziej aksamitna, a nawet puszysta masa przygotowanego koktajlu. Jest to niezwykle ważny parametr, jeśli w naszej kuchni goszczą głównie warzywa. Ze względu na stopień ich twardości, blender do koktajli warzywnych musi oferować wysoką moc, by bez uszkodzenia ostrzy czy silniczka, poradzić sobie z miksowaniem warzyw.

 

blender

Soki na zdrowie i dla urody!

Każdego dnia powinniśmy fundować sobie pięć porcji warzyw oraz owoców, z przewagą tych pierwszych, ze względu na ich mniejszą kaloryczność. Jedzenie warzyw i owoców w postaci stałej jest wskazane, bo to między innymi kwestia prawidłowej pracy zgryzu i dbałości o kondycję zębów oraz dziąseł. Układ pokarmowy jednak najlepiej radzi sobie z trawieniem soków. Poza tym to gwarancja, że składniki odżywcze znajdujące się w sokach, trafią z krwiobiegu do poszczególnych komórek ciała, zaledwie w kwadrans, podczas gdy czas, jaki musi upłynąć od spożycia produktu stałego, aż do rozprowadzenia substancji odżywczych, to nawet kilka godzin.

Do przyrządzania świeżych, orzeźwiających i wartościowych soków, doskonale nadaje się blender do soków. Czytaj jak wybrać blender do soków.

Szybko i sprawnie uzyskujemy kompozycję z wybranych warzyw i/lub owoców. W przypadku zainteresowania przyrządzaniem tego typu napojów, przydaje się blender z kubkiem bądź bliżej nam znany jako blender kielichowy. Nie trzeba męczyć się z trzymaniem urządzenia w rękach. Można liczyć na szklany lub plastikowy kielich, w którym pomieści się sporo surowca, a szybka i sprawna praca całego urządzenia, przekłada się na ekspresowo uzyskany sok, koktajl czy smoothie, bez zbędnego bałaganu. Warto jedynie pamiętać, by kielich, jeśli jest wykonany z plastiku, nie posiadał w swoim składzie BPA – toksycznego bisfenolu A. Praktyczne informacje, jak wybierać blender do koktajli warzywnych czy mikser do koktajli, można znaleźć pod adresem Jaki blender wybrać do koktajli warzywnych, smoothie i soków?

Płynny posiłek?

Zaletą blenderów jest to, że im więcej funkcji oferują, z tym większą liczbą rodzajów posiłków/napojów do przygotowania, będą w stanie sobie poradzić. Płynny posiłek czy warzywny, owocowy sok, koktajl, smoothie. To nie muszą być propozycje tylko i wyłącznie dla osób odchudzających się lub stawiających na detoks organizmu. To zdrowy i smaczny sposób na dostarczenie cennych składników do organizmu, bez większego wysiłku i w przystępnej cenie.

Tagi:

porady domowe ,  blender ,  smoothie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót