Partner: Logo KobietaXL.pl

1. Jednym z największych problemów jest zbyt mała wilgotność, która doskwiera roślinom domowym zwłaszcza w zimie, kiedy centralne ogrzewanie wysusza powietrze. W takich warunkach bez podlewania wytrzymają wyłącznie rośliny pustynne. Aby utrzymać ich wilgotność na odpowiednim poziomie, doniczki z kwiatami (z dziurkami na spodzie) ustaw na podstawkach lub w naczyniach wypełnionych żwirem i wodą. Poziom wody nie może przekroczyć najwyższej warstwy żwiru.

2. Z drugiej strony problemem może być również nadmierne podlewanie. Warto zastosować sztuczkę ze żwirem, ale również dowiedzieć się więcej na temat kwiatów, które mamy w naszym mieszkaniu. Wiele z nich wymaga mniejszej ilości wody w zimie lub na jesieni. 

3. Zmieniaj okno, przy którym stoją kwiaty w zależności od pory roku. Oświetlenie to bardzo ważna kwestia. Odmiany kwiatowe wymagają dostarczenia większej ilości światła niż te liściaste, ale zwracaj uwagę na kolor liści - jeśli zaczną robić się żółte przenieś je do miejsca mniej oświetlonego, jeśli ich liście są koloru ciemnej zieleni to znak, że potrzebują więcej światła.

4. Okna wychodzące na wschód dostarczą najwięcej światła roślinom w okresie letnim, te wychodzące na południe i zachód w okresie zimowym.

5. Aby nie schładzać korzeni podczas podlewania roślin używaj ciepłej wody.

6. Pamiętaj o przecieraniu zakurzonych liści wilgotną ściereczką. Kurz pozostawiony na liściach rośliny może jej skutecznie przeszkodzić w pobieraniu niezbędnych składników z otoczenia.

7. Jeśli wyjeżdżasz na kilka dni, namocz solidnie gąbkę wodą i umieść ją w doniczce u podstawy rośliny. Przez następne kilka dni roślina otrzyma wystarczającą ilość wilgoci. Pamiętaj żeby użyć świeżej, czystej gąbki.

8. Najlepsze warunki do odpowiedniego wzrostu roślin zapewniają gliniane doniczki z otworami na dnie.

Tagi:

porady domowe ,  domowe porady ,  jak dbać o rośliny , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz